zayıflamaGünümüzde diyet programlarına bakıldığında zayıflamak amacıyla bu diyetlerin neredeyse tamamında meyve ve sebzenin bolca tüketilmesi gerektiği yazıyor. Peki ya normalde bolca sebze ve meyvelerden yararlanılması doğrultusunda zayıflama görülür mü?


Bugün sizlere bitkilerin ve meyvelerin hangilerinin yararlı, renge göre hangileri daha faydalı olduğu hakkında bilgiler paylaşmak istiyoruz. Kırmızı ve pembe renkte ki meyve ve sebzeler; Karpuz, kırmızı biber, domates gibilerdir. Bunlarda bulunan likopen isimli madde sayesinde yaşlanmanız gecikecek, sindirim sisteminizi düzenleyecektir.

Mor renkte ki meyve ve sebzeler; siyah üzüm, kara erik ve ahududu gibi meyveler olup bu meyveler, damar tıkanıklığı önler, kalp krizi riskinizi düşürmektedir ve çeşitli kanser risklerini en aza indirir.

Yeşil meyve ve sebzeler; ıspanak, pırasa, brokoli, marul gibi sebzelerdir. Genelde yaşlanmakla ilgili göz sağlığınızın iyi olmasını sağlar, kalp rahatsızlığını minimuma indirir.

Turuncu renkli meyve ve sebzeler; Mango, havuç, mandalina, portakal, greyfurt, turunç gibi meyvelerdir. Mide kanseri ve akciğer gibi rahatsızlıkları önlemek için bire birdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*