Zayıflatan, Kilo Verdiren Diyet Çayları

Zayıflatan, yağ yakan, ödem atan, metabolizma hızlandıran, kilo vermeye faydalı, diyet yaparken mutlaka içilmesi gereken bir çay tarifi vereceğim sevgili okurlarım. Bu çayın adı 9 life tea, yani 9 hayat çayı. Adı 9 adet bitki ile elde edildiği için bu şekilde. İçinde 9 zayıflatan ot var. Ve bu çayla kilo vermek son derece kolaylaşıyor. Örnekleri de var.

Tarifini verdiğim çaydan her öğünde 1 bardak içilmeli. Obezlik sınırında olan aşırı şişman kişilerse bu zayıflama çayını 5 bardak içmelidir.

9’lu zayıflama çayı içeriğindeki bitkiler:

Mate çayı
Kekik (ancak bildiğimiz siyah kekik değil beyaz bilye kekik)
Çoban çökerten
Barut ağacı kabuğu (Ayhan Bey kendi sitesinde duyuru yaparak Türkiye’de bu bitkinin tükendiğini yazmış. Çam ağacı kabuğu satıyorlarmış bunun yerine dikkatli olun.)
Yeşil çay
Sinirli ot
Biberiye
Funda yaprağı
Cinnema

Hazırlanışı:
Barut ağacı kabuğunu küçük küçük parçalara ayırıyoruz ve parmak ucuyla ufak bir tutam bir kaba alıyoruz. Büyük bir tutam yeşil çay, bir iki yaprak cinnema atıyoruz. Geri kalan bütün bitkilerden parmak ucuyla bir tutam ekliyoruz. Bir içimlik karışım silme bir yemek kaşığını dolduracak kadar olacak. Karışımı hazırladıktan sonra kaynamış suyu bu karşımın üzerine döküp demlemeye bırakıyoruz. Kaynatmıyoruz kesinlikle demleme yoluyla yapılıyor.

Önemli notlar:

Tansiyon rahatsızlığı olanlar çayı ya hiç içmesin ya da bilye kekikten çok çok az kullansın. Çünkü tansiyonu yükseltiyormuş.

Çok kilolu olmayanlar günde en fazla 2 fincan içebiliyor.

Fazla kilolu olanlar maksimum 5 fincan içecek. Fazlası zararlıymış.

Özellikle sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü bile yıkamadan önce bu çayı demleyin.

İlk kullanmaya başlandığında 10-15 kilo rahat veriyormuşuz.

Duraklama dönemine girildiğinde akşam yemeklerinde sadece salata ve altın çilek yiyecekmişiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*