Bu yılın en çok satılan dolayısıyla da en çok okunan diyet kitapları. Diyet yapanlar hangi diyet kitaplarını okudu merak ediyor musunuz? İşte yılın en sevilen, en çok zayıflatan başarılı diyet kitapları..


Karatay Mutfağı
“Türkiye’yi zayıflatan profesör” olarak ünlenen ve ilk iki kitabı satış rekorları kıran Prof. Canan Efendigil Karatay’ın merakla beklenen üçüncü kitabı “Karatay Mutfağı”, 2012’nin en beğenilen diyet ve sağlıklı yaşam kitaplarından biri.

Karatay Mutfağı“, sağlığını (ve kilosunu) önemseyen ama ağız tadından da taviz vermek istemeyen, mutfağında sağlığı, lezzeti ve sürdürülebilirliği aynı anda arayanlar için ideal bir kitap.

Alkali Diyet
Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun, asit-alkali dengesini koruyarak toksinlerden arınma ve kilo vermeyi ele aldığı “Alkali Diyet” kitabı, 2012’nin en iyi diyet kitaplarından oldu.

Diyetin biyokimyasını hücre düzeyinde bir denge ile açıklayan Dr. Ayşegül Çoruhlu, kitabında, herkesin asit olduğunu bildiği limon suyunun insan vücudunda nasıl tersine alkali etki yaptığı gibi basit bilgilerden, idrarda asit ölçme tekniklerine varan ve profesyonel alanlara uzanan çok çeşitli bilgiler var.

Kınıkoğlu Diyeti/Sağlık İçin Yemek
Kalp Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Kınıkoğlu’nun, bilimsel çalışmaların ışığında “uzun ve sağlıklı” bir yaşamın “beslenme” sırlarını öğretmeyi amaçlayan kitabı “Kınıkoğlu Diyeti” şu iddiada bulunuyor:

Yediklerinize dikkat ederek -ve biraz yürüyerek- bir ay içinde vücudunuzun rahatladığını hissedeceksiniz. Ve en önemlisi “Kınıkoğlu Diyeti”yle yaşam sürenizi 10-15 sene uzatabilir, genleriniz size 65 yıllık bir ömür biçiyorsa 80’e ulaşabilirsiniz.

Metabolizma Mucizesi
Üç kolay adımda kilonuzu kalıcı olarak kontrol altına almayı sağlayan, son yılların en başarılı diyeti olarak gösterilen “Metabolizma Mucizesi”, ABD’li ünlü beslenme uzmanı Diane Kress tarafından kaleme alındı.

Kitapta, bazı kişilerin istedikleri her şeyi yedikleri halde ideal kilolarını korumalarına karşın neden başka kişilerin daha az yedikleri halde sürekli olarak kilo aldıkları açıklanıyor.

Kan Grubunuza Göre Beslenme
Kan grubumuz iç kimyamızı yansıttığından besinleri öğütme biçimimiz farklıdır. İşte bu bilgiyi esas alan “Kan Grubunuza Göre Beslenme” kitabı, herkesin aynı şeyleri yememesi, aynı egzersizleri yapmaması gerektiğini anlatıyor.

Kitap, 4 kan grubu için 4 farklı diyet, 4 egzersiz programı ve sağlıklı yaşam için 4 planı içeriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*