ZAYIFLATANZayıflamak için doğal yollardan da faydalanmalıyız. Mesela bol bol su içmeli, sebze ve meyve tüketmeli, sık sık maydanoz kürü uygulamalı, doğadan ve doğal olan her şeyden faydalanmalıyız. Evimizde kullandığımız yemek malzemelerimiz ve yediğimiz her şey de doğal olursa, vücudumuza yapay bir şeyler girmediği için çok daha kolay kilo verebiliriz.


Acı biber de zayıflama konusunda faydalıdır. Her gün yenen acı biber kilo verdirir, vücuda sağlık ve dinçlik katar. Doğal acı biber bulmak zor olsa da güvenilir aktarlar sayesinde kolayca ulaşılabilir. Bilindik markaları ve kaliteli firmaları tercih ettiğiniz sürece siz de doğal acı biber bulabilirsiniz.

Zayıflatan biberlerin başında acı biberler ve özellikle de Hatay Antakya Samandağ bölgesinde yetişen samandağ biberi gelir.

Samandağ biberi çok acı ve sulu bir biber olmasıyla ünlüdür.

Midede diğer enzimlerle hemen karışarak sindirimi çabuklaştıran bu biber, spor yapıyormuşsunuz gibi metabolizmanızı hızlandırıyor ve böylece yağ yakmayı kolaylaştırıyor.

Samandağ biberi, doğal ortamında yetiştirilip siparişe göre taze olarak yerinden toplanıyor. Antakya’daki pazarlarda hemen tükeniyormuş şu sıralar. Sofrada yemeklerle beraber, yemeğin içine doğrayıp ya da közde pişirerek de yiyebilirsiniz. Çok acı olduğu için önceleri yerken dikkatli olmakta yarar var. Bir de yağ yakımı kolaylaştırmak için günde bir saat spor yapmakta…

Samandağ biberinin özellikleri

Metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ yakımını artırır.

Biber mideyi uyarır, sindirim salgılarını artırır, sindirimi kolaylaştırır, idrarı artırır.

İçerdiği antioksidan ve diğer maddeler sayesinde, birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

C vitamini yönünden zengin olduğundan, bedenin hastalıklara karşı direncini artırır, soğuk algınlığının ilk aşamasında iyileştirici etki gösterir.

İçerdiği yüksek orandaki lif nedeniyle kabızlığa iyi gelir.

Acı biber aynı zamanda akciğerler için yararlıdır. Balgam söktürücü işlevi vardır, kronik bronşit ile anfizemi önler ve hafifletir, solunum zorluklarını giderir.

Damarlarda pıhtılaşmış kanı çözer, ağrıları dindirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*