niye kilo alıyoruzÖyle besinler var ki yediğimiz zaman vücudumuz ısınıyor. Isınan vücutta yağların yakılması daha kolay oluyor. Kalori harcamamızı kolaylaştıran, metabolizmamızı çalıştıran, daha kolay kilo vermemizi sağlayan diyet yaparken evimizden eksik etmemiz gereken bir takım besinler var. Bu besinler sayesinde tok kalma süremiz de uzuyor. Böylece sağlıksız atıştırmalıklara yönelmiyoruz. Gereksiz yiyecekler yemediğimiz için gereksiz kalori de almıyoruz.


Kilo vermek isteyenler için diyet sezonu başladı. Yaz geldi. Diyetler de başladı. Yaz için yağları yakan ve zayıflatan özel bir takım yiyecek grupları var. Size önereceğimiz bu yiyecekler sayesinde kilo vermeniz daha kolay olacak. Üstelik aç kalmak yok. Sağlıksız beslenmek de yok. Ne saçlarınız dökülecek. Ne omuzlarınız düşecek. Kilo verirken de sağlıklı olacaksınız. İşte çok özel, herkesin tüketmesi gereken yağ yakıcı yiyecekler..

Diyet yapanlar, formunu koruyanlar, daha fit olmak isteyenler, spor yapanlar..Kısaca sağlıklı bir hayat yaşayan, sağlığına dikkat eden herkes için beslenmemizde çok özel bir yere sahip 5 önemli yağ yakan, zayıflatan yiyecek. Ben bu 5 yiyeceğe muhteşem beşli adını verdim. Ne yediğimiz kadar ne kadar yediğimiz de önemli. İşte bu 5 yiyecek de dikkatli yenmeli. Özel diye abartmanın manası yok değil mi?

Sağlıklı beslenmeye dahil edilmesi gereken yağları yaktığı bilimsel olarak kanıtlanmış, metabolizma çalıştıran, vücudu ısıtan ve son derece sağlıklı olan 5 yiyecek:

1-Biber
kırmızı biber zayıflatır mı
Çeşidi türü ne olursa olsun biber yemek zayıflatıyor. Özellikle acı biberler yağ yakımı konusunda tescilli. Kırmızı biber, en ateşli diyet silahı. Bu ateş vücudumuzun ısınmasını sağlıyor. Böylece vücudumuzda yağ yakımı için uygun ortam da sağlanmış oluyor. Ayrıca baharatlı ve acı gıdalar geçici olarak iştah bastırarak yeme isteğini köreltebilir, bu yüzden tatlılar daha az çekici gelebilir.

2-Badem
badem yemek zayıflatır mı
Sağlıklı yağlar ve lif açısından son derece zengin olan badem çiğ olarak tüketilmelidir. Her gün ara öğün olarak 5-6 adet çiğ ve tuzsuz badem yemek hem kan şekerinin düşmesini engeller hem de uzun süre tok tutar. Zayıflamak için gerekli olan özel bileşenler de içeren badem sağlıklı beslenme düzeninde özel bir yere sahiptir. Aşırı yağlı ve çok tuzlu hazır cipsler yerine kuruyemişleri tercih etmek sizi daha formda bir hayat yaşamanız için destekleyecektir. Ayrıca salatalarınıza da toz olarak serpebilirsiniz.

3-Katkısız saf zeytinyağ
zeytinyağ kullanın
Zeytinyağı, kilo kaybını teşvik ve iştahı azaltıcı oleoylethanolamide oluşturmak için vücut tarafından kullanılan oleik asit adı verilen bir bileşik içerir. Diyete, sağlıklı yağlar ekleme aynı zamanda ikinci bir yardım için ulaşmak için daha az olasıdır, yani insanların daha dolgun ve daha memnun hissetmesini sağlar.

İpucu: zeytinyağı, salata ve haşlanmış sebzelerinizin üzerine incecik bir çizgi halinde gezdirerek onun faydalarından yararlanabilirsiniz.

4- Somon balığı
somon balığı zayıflatır mı
Bu popüler balık protein açısından yüksektir ve iştah düzenleyen leptin hormonu üretimini kontrol eden Omega 3 ile doludur. Yüksek leptin düzeyleri insülin direnci ve obezite ile bağlantılı, bu yüzden yağlı balık en az iki porsiyon düzeyi düşük tutmak için gereklidir.

İpucu: Bir sandviç hazırlayın. Sağlıklı, hafif ve hızlı bir öğle yemeği için alternatif bir yeşil yapraklı salata ile somon (salamura veya yağda) yemek oldukça keyifli olacak.

5-Zencefil
zencefil zayıflatır mı
Zencefil iyi bilinen bir sindirim yardımcı olmakla birlikte, aynı zamanda daha fazla enerji harcar, yani vücudun iç sıcaklığın arttırılması ile termik bir etkiye sahiptir. Zencefil aynı zamanda, kolesterol düşürücü özellikleri vardır bu nedenle de metabolizma hızlandırmak olarak, kalp ve damar sağlığı geliştirmek için yardımcı olabilir.

İpucu: tavada kızartması içine biraz taze zencefil doğrayın ya da serinletici, metabolizma-artırılması içki için çay ekleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*