zayıflamanın kurallarıZayıflamak için bir karar verdiyseniz bu kararın arkasında durmalı ve artık zayıflamalısınız. Bundan önce defalarca karar verdiniz ama başaramadınız. Bu sefer kendinize bir güzellik yapmalı ve başarmalısınız. Zayıflamayı gözünüzde o kadar büyütmeyin. Siz bir adım atın yeter ki ve kendinize de güvenin. Ben zayıflayacağım deyin. Zayıflama konusunda kendinizi zayıf hissetmeyin. Zayıf olan iradeniz değil, bedeniniz olmalı!


Zayıflamanın basit kurallarını bilerek, bu kurallara göre hareket ederseniz, siz de kısa sürede kilo verebilirsiniz. Örneğin asansör yerine merdiven, kola yerine ayran, kızartma yerine salata, meyve suyu yerine sıkma meyve suyu, tatlı yerine meyve gibi..

Eğer diyetteyseniz ve bu diyet sırasında bir an önce kilo vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar var.Bu noktalara dikkat ederek diyetinizi daha verimli hale getirebilir ve çok daha kısa zamanda büyük kilolar verebilirsiniz.Örneğin diyet sırasında kesinlikle atıştırmamalısınız.

Öğün aralarında atıştırmak büyük hatadır.Bundan vazgeçin.Buzdolabınızı kalorili ve lezzetli yiyeceklerle doldurmayın.Nefsinize hakim olamayacağınızı bile bile evde bu tür yiyecekler bulundurmak sizin için büyük tehlikedir.

Diyette istenilen kilonun verilmesi için yeteri kadar uyku çok çok önemlidir.Ne çok ne de az yeterince uyuyun.Günde en az 6 saat en çok 9 saat uyumaya özen göstermelisiniz ve uykunuz kaliteli olmalı.Ara ara bölünen ve hafif bir uyku size fayda sağlamayacaktır.Kesinlikle uyanır uyanmaz kahvaltı yapmalısınız.Kahvaltısız bir diyet asla işe yaramaz.Kahvaltı sonrası bir fincan yeşil çay içmek işinizi kolaylaştıracak.

Sık sık ve hafif gıdalarla beslenmeye özen gösterin.Asansör kullanmayın, kısa mesafelerde vasıtaya binmeyin ve gün içerisinde mümkün olduğunda yürüme bahaneleri yaratın.Ne kadar fazla haraket edersenizo kadar hızlı kilo verebilirsiniz.Haraket etmek metabolizmanızı hızlandıracak ve çok daha çabuk kalori yakmanıza ortam hazırlayacak.Böylece düzene giren sağlam bir metabolizma ile etkili bir diyet programı gerçekleştirmiş olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*