Su için. Su içmek zayıflatır. Su içenler az su içenlere göre daha çok zayıflar. Su yağ yakmayı hızlandırır. Yakılan yağlar suyla dışarı atılır. Çok su içmek gerekir. Kilo vermek, zayıflamak, selülitleri yok etmek için bol bol su içmek gerekir. Suyun soğuk ya da sıcak olması aslında pek de önemli değildir. Yeter ki siz bol bol su tüketin. Su içerek zayıflayın.


Çok Çok su içmek zayıflatır mı?

Kilo kontrolü için yemekten önce su için
Yemeklerden önce su içmek, erken tokluk hissi duyulmasını sağlıyor. Su iştahı bastırıyor ve bedenin depolanmış yağlarını metabolize etmesine yardımcı oluyor.

Araştırmalar gösteriyor ki alınan su miktarı azalınca vücutta depolanan yağ miktarı artmaya başlar. Su, kilo kaybetmek ve bir daha almamak için ideal bir alternatiftir. Çoğu insanın suyun değerini önemsememesine rağmen sürekli kilo kaybı için öncelikli formül sudur.

Kilolu bireylerin daha çok suya ihtiyacı vardır. Çünkü bu bireylerin metabolik yükleri fazladır. Yağların kullanılmasında suyun özel bir yeri olması nedeniyle kilolu bireyler suya çok daha fazla ihtiyaç duyarlar.

Kilolu bir kişi her 12 kilo fazlası için bir bardak daha fazla su içmelidir. Eğer egzersiz yapılıyorsa ya da hava sıcak veya kuru ise yine tüketilen su miktarı artırılmalıdır. İdrarınızı yaptıktan sonra, kaybedilen sıvıyı yerine koymak için bir bardak su içmelisiniz.

Suyu sıcak mı soğuk mu içmeli?
Su içerken soğuk suyun tercih edilmesi gerekir. Soğuk su bedende daha çabuk yayılır ve kana daha hızlı karışır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*