yürü kilo verZayıflamak,kilo vermek ve yaza daha fit girmek istiyorsanız işte tam vakti.İçinde bulunduğunuz mevsim kilo vermek için oldukça elverişli.Bu aylarda kilo vermenizi hızlandıracak bilindik ama çok kullanışlı önerilerimiz var !

Her zaman duyduğumuz fakat uygulamadığımız bilgilere tekrar göz atmaya ne dersiniz hanımlar ?


-Gün boyu ara öğünler yapın: Kilo verdikten sonra genellikle bırakılan ara öğünler, verdiğiniz kiloları almanızın gizli suçlularıdır. Özellikle akşam yemeği seçimlerinizin sağlıklı bir şekilde devamını sağlamak için mutlaka ikindi öğünü yapın.

-Ana öğünlerinizde her zaman protein arayışı içinde olun: Özellikle öğle öğünlerinizde bir avuç içi kadar tavuk, balık veya kırmızı et tüketmeyi ya da zeytinyağlı sebze yemeğinizi bir kase cacık ile tamamlamayı diyet yasalarının bir numarası ilan edin.

-Baharatlar mutfağınızın yıldızları olsun: Ana öğünlerde hazırladığınız et yemeklerini baharatlarla zenginleştirerek -haşlanmış tavuk yerine sebze soteli baharatlı tavuk- “tatsız tuzsuz yiyecekler diyettir” tabusunu yıkın. Bulgur pilavını az yağlı pişirirken bol nane ve sumak kullanın.