Zayıflamak için en kolay yol bu sanırım.Zayıflama haplarına sığınmak.Hepimiz isteriz öyle kilo vermeyi.Yiyip yiyip kilo almamayı.Ama hiç kimsenin öyle bir lüksü yok.En azından bizlerin dışında yiyip yiyip bunu enerjiye dönüştürülenler hariç.Zayıflama hapları zayıflatıyor mu konusu çok tartışılıyor.Zayıflama hapları kilo verdirmeyi vaad ederken bakın nasıl bir haber okudum Mehmet Öz’ün köşesinde.


ZAYIFLAMA HAPLARINI KULLANMADAN EVVEL BU YAZIYA BİR GÖZ ATIN HANIMLAR !

FDA, geçtiğimiz aralık ayında Coca-Cola’yı, ‘Diet Coke Plus’ adlı içeceğin fazlasıyla magnezyum, niyasin, çinko ve bazı B vitaminleri içerdiği için uyardı. Bu uyarı, FDA’nın bu markanın bileğini büktüğü anlamına gelmiyor ama dairenin artık şüpheli durumları görmezden gelmeyeceğini gösteriyor. Yine aralık ayında FDA; içinde reçeteyle satılması gereken ilaçlar barındıran tam 69 diyet hapına karşı tüm ülkeyi alarma geçirdi. Ayrıca, Viagra’yla aynı işlevi gördüğü söylenen maddeler içeren ve seksüel isteği artıran 27 farklı takviye için de aynı tavrı sergiledi.

FDA, diyet hapı şirketleri kurallara uymazsa, haklarında yasal işlemler başlatacağını söyledi. FDA’nın bu çıkışına rağmen, tehlikeli ürünlerin piyasadan çekileceğine dair bir garanti yok! Yasaklanacağı söylenen seksüel isteği artıran takviyeleri birkaç saniye içinde internette bulabildik. Ve süpermarketlerin raflarında, yüzlerce zenginleştirilmiş ama hiçbir yararı olmayan atıştırmalık gıda bulunuyor! Size tavsiyemiz şu: Aldığınız ürünlerle ilgili kendiniz doğru kararı vermeye çalışın, başka bir deyişle kendi FDA’nız, kendiniz olun.