Zayıflama çayı diye bir çay olduğuna inanmıyorum. Zayıflama çayı dediğimiz bitki çayları içerisinde genellikle hep aynı bitkileri barındırır. Örneğin her zayıflama çayının içinde mutlaka yeşil çay olur. Mate çayı da son yıllarda oldukça popüler olmuş bir bitkidir. Burada amaç bağırsak tembelliğini önlemek, kabızlığı gidermek ve ödem atmaktır.


Diyet yapıyorsanız, her gün düzenli yürüyüşünüz varsa ve beslenmenize de dikkat ediyorsanız bu bitkisel çaylar metabolizmanız üzerinde oldukça olumlu sonuçlar doğurur. Mesela yeşil çay kesin zayıflatır demek hatadır. Ancak kadın sağlığı açısından son derece faydalı bir çay olan yeşil çay sağlıklı bir hayat için muhakkak içilmelidir.

Bir zayıflama çayı yapacaksanız şunlara dikkat edin

Zayıflatan doğal çay içerisinde yeşil çay, mate yaprağı çayı, funda yaprağı çayı, biberiye, bilye kekik ve kiraz sapı bitkilerini barındırıyor. Aktarınıza gidin ve bu bitkilerden ortalama 50′şer gr alın. Yeşil çay ve mate yaprağı çayı 100 gr olmalı yani 2 katı. Çünkü özellikle bu iki bitki önemli. Metabolizma hızlandırıcı yeşil çay ile mate çayı her zaman daha fazla olmalıdır.

Bu bitkilerden ortalama birer tutam, yeşil çay ve mateden ise ikişer tutam olmak üzere kaynamış altı kapatılmış suya atın ve 10 dk kadar demlenmesini bekleyin. Sonrasında her öğün öncesinde birer kupa için. İçine tatlandırıcı, bal ya da şeker eklemek kesinlikle sakıncalıdır. Ancak arzu ederseniz küçük bir dilim limon sıkabilirsiniz.

Kekik bilye kekik olursa daha iyi olur. Bilye kekik tansiyon yükseltmediği için çok daha iyi etkiler göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*