Toplamda kaç kilo verdiğimi söylemek istemiyorum (-: ama hatrı sayılır bir değişim geçirdiğim kesin. son 3 ayda radikal kararlar verdim ve kesinlikle caymadım. Sadece ve sadece 15 kilo kaldı. 15 kiloyu da vereceğim aralık ayına kadar :-)


Kilo vermek çok kolay arkadaşlar. Önemli olan kilo verdikten sonra verilen kiloları geri almamak. Bunu unutmamak gerekiyor. Ki ben çok kolay zayıflayan biriyim ama kolay da kilo alırım. Bi bakarsınız çok zayıflamışım bi bakarsınız birden şişmişim :-)

Bundan sonra kilo almamak için neler yapmam gerektiğini öğrendim.

Mesela her gün düzenli uyudum-uyandım,
Ne uykusuz kaldım,ne de çok uyudum,
Yemediğimde bi eksiklik hissetmeyeceğim, yemesem de olur dediğim şeyleri yemedim,
Mesela kola içmesek de yaşarız, cips yemesek, abur cubur yemesek, ekmek yemesek, dışarda fast food yemesek de pek ala yaşantımız devam eder.

Alış verişlere tok çıkıyorum,
Markete gideceksem öğle yemeği sonrasında tok karınla gidiyorum,
Ki zaten benim karnım toksa en sevdiğim yemek de olsa bakmam, bu huyumu severim,
Eve gereksiz yiyecekler almıyorum,
3 Aydır çay şekeri almıyor, misafir geldiğinde de çay ikram etmiyorum. İçmesinler canım. Benim kilo vermem onların içeceği 2 bardak çaydan önemli (-:

Misafire öyle ağır ikramlar da hazırlamıyorum. Biliyorum ki bi kerecikten bir şey olur! Bu evde sağlıklı beslenme varsa bu eve giren herkes buna uymalı.

Akşam 20:00 sonrası sadece su, arada meyve.. Meyve sevmiyorum. Karpuz kavun yiyorum sadece o da arada bi. Keşke meyve seven biri olsam..

Evde yemekleri ben yaptığımdan çok şanslıyım. Evde erkek olmaması açısından da şanslıyım çünkü abimden biliyorum erkekler çok yemek seçer. Pilavdı makarnaydı börek çörek derken siz de kendinizi bi anda elinizde servis tabağıyla bulabilirsiniz (-:

Bu ve benzer pek çok yaptırım sonrası çok güzel kilolar verdim. Her gün 1 saat yürüyüşü de eklersek ne kadar etkili olduğunu anlayabilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*