yumurta zayıflatır mıYumurta zayıflatır mı? Güzel soru. Aslında doğada bulunan bütün besinler bizim için yaratılmış, ve tüketmemiz gerekiyor. Ama biz dozu iyi ayarlayamıyor, fazla tüketip kilon alıyoruz. Sonra da kabahati yediğimiz şeylere buluyoruz. Oysa ki hata yediklerimizde değil, tamamen bizde. İşte yumurta da bu masum gıdalardan biri. Diyetisyen, zayıflamak isteyenlere yumurtayı tavsiye ediyor. Yumurta yemek, diyette oldukça önemli bir yer kaplıyor.


Yumurta tok tutuyor ve böylece uzun süre açlık hissi duymadan, diyeti bozmadan tok kalmamızı sağlıyor. Diyet sırasında her sabah kahvaltıda 1 tane haşlanmış yumurta tüketebilirsiniz. Ayrıca çok az sıvıyağ ile tavada da pişirebilirsiniz. Yumurta tüketimini abartmamalısınız.

Ve editör notu, dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum:

Haftada en az üç kez balık yiyin. Balığın içindeki iyot; tiroit bezinizin daha iyi çalışmasını sağlayacağı için açlık hissinizi giderir ve metabolizmanızı hızlandırır.

Haftada 2-3 defa yumurta yiyin. Yumurtanın içinde bol miktarda triptofan ve kaliteli protein vardır. Bu da açlık hissini engeller.

TOKLUK SOMONLA ARTIYOR
Balıklardan özellikle somonu tercih edin. Somon, içerdiği yağ kalitesi ve iyot ile sizi tok tutup metabolizmanızı hızlandırır.

HOBİ DESTEĞİ ALIN
Yarım kilo mantarı iki soğanla birlikte zeytinyağlı olarak 10 dakika pişirin, istediğiniz baharatla tatlandırın. Mantarın içinde bulunan krom sizi tok tutar.

Kilo verirken, kendinizi hobilerle oyalayın. Böylelikle kilo verme takıntısından ve aşırı yeme isteğinden kurtulabilirsiniz.

ESRA TÜZÜN

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*