dukan diyeti yumurta sınırıYumurta diyette yenmesi gereken en önemli protein kaynağı. Yumurta akı ise saf bir protein. Diyet yaparken tok kalmamızı sağlar. Bizi uzun süre tok tutar. Kas kütlemizi korumamızı sağlar. Yağdan zayıflamamızın önünü açar. Yumurta ile yapılan diyetler sağlıklıdır ve başarılıdır. Yumurtalı diyetlerde dikkat edilecek tek husus; yumurta sarısı değil yumurta beyazı tüketilmelidir. Sarısı kilo aldırır.


Yumurta diyeti, gerçekten de zayıflatıyor. Yumurtayı diyette sadece, tek başına yemek doğru değil ama. Protein bakımından zengin olan yumurta akı aslında saf bir protein değeri taşıyor. Her sabah kahvaltıda yumurta akı, lor peyniri ve süt tüketenler çok kolay zayıflıyor. Yumurtanın tok tutma gibi bir özelliği de var. Uzun süre tok kalmamızı sağlıyor.

Herhangi bir protein diyeti ya da dukan diyeti yapanlar her gün en az 2 yumurta akı tüketebilir. Yumurta sarısı ise sadece günlük 1 adet olmalıdır. Yumurta sarısı kilo yapar. Kalorilidir ve fazlası zararlıdır. Yumurta akınınsa hiçbir zararı yoktur.

Yumurtalı bir diyette;

Kırmızı et
Tavuk eti
Hindi eti
Yoğurt
Peynir
Ispanak
Pırasa
Maydanoz
Kabak
Soğan
Sarımsak
Dereotu
Semizotu

Gibi sebzelerden ve yiyeceklerden faydalanmak şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*