Dukan diyeti ile adını ve varlığını duyduğumuz yulaf kepeği denen bir karbonhidrat kaynağı varmış. Dukan, diyetimizde eksik kalan sağlıklı karbonhidrat rezervimizi yulaf kepeği ile doldurmamızı emrediyor. Evet emrediyor diyorum çünkü Dukan Diyeti kuralları gereğince bu diyeti yapanlar bir ömür yulaf kepeği tüketmek zorunda. Peki neden yulaf kepeği?


Yulaf kepeği Dukan diyeti yaparken bizim pek çok yönden ihtiyaçlarımıza cevap veriyor sevgili hanımlar. Şuncacık yulaf kepeği ile kekler, börekler, pizzalar, sandviçler ve lahmacunlar yapabiliyoruz. Un ile yaptığımız her tarifi yulaf kepeğimiz sayesinde malzemeleri de dukana uyarlayarak tüketebiliyoruz.

Karbonhidrat açığımızı kapatan yulaf kepeği, bizi tok tutuyor, kabızlık sorunumuza çare oluyor ve her şeyden önemlisi de bu sanırım; gözümüzü doyuruyor.

Üstelik yulaf kepeği ile yapılan kekler asla kötü olmuyor. Pek çok blogcu bayan dukancılarımız bloglarında bu güzel keklerin tarifini veriyor. Ben de sık sık kek yapıyorum. Dukan diyeti süresince yulaf kepeği sayesinde kekten mahrum kalmamak süper bir duygu.

Atakta 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği
Seyirde 2 tepeleme yemek kaşığı yulaf kepeği
Güçlendirme ve koruma evrelerinde ise tepeleme 3 çorba kaşığı yulaf kepeği limitimiz var.

Kepek hakkınızı ne şekilde tüketeceğiniz de yaratıcılığınıza kalmış.

Artık Migroslarda, carrefour ve Kipalarda yulaf kepeği bulmak mümkün. Migros’ta daha ucuz bunu hatırlatayım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*