Yulaf kepeğinin sağlığımız en faydalarından ziyade aslında Dukan diyetinde neden çok gerektiğinden söz edeceğim. Dukan diyeti yapacak olanlar dikkat! Dukan diyeti yulaf kepeği olmadan yapılmaz. Yoksa sağlığınız açısından eksik kalan birçok vitamini almamış olursunuz. Böylece saçlarınız daha çok dökülür ve maalesef karnınız da tam anlamıyla doymaz.


Kekler, pastalar ve börekler de olmaz tabiki. Biz dukan diyeti yaparken yulaf kepeği sayesinde bütün bu canımızın ısrarla istediği yiyeceklerden yiyebiliyoruz.

Yulaf kepeğinin yararları

Dukan diyeti yapanlara yulaf kepeğinin faydaları

Dukan diyeti yapıyorsanız; pastalar, kekler, kurabiye ve çeşitli hamur işleri için normal un ile yapılan her yiyeceği yulaf kepeği ile yapabileceksiniz. Böylece bu tüy yiyeceklerden mahrum kalmamış olacaksınız. Güçlendirme evresinde yulaf kepeğine tam buğday unu koyarak güzel ekmekler de yapacak, böylece ekmek ihtiyacınızı da gidermiş olacaksınız.

Dukan diyetinde olası kabızlık sorunlarına karşı da mutlaka yulaf kepeği tüketilmelidir. Yulaf kepeği kabızlık sorununa karşı yararlıdır. Yüksek oranda lif içerir. Suyu emer ve midede tutar. Daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Peklik ve kabızlık sorunu için de elzemdir.

Ne kadar Yulaf Kepeği Tüketmeliyim?

Saldırı Faz – 1.5 çorba kaşığı / gün
Cruise Faz – 2 yemek kaşığı / gün
Konsolidasyon Faz – 2 yemek kaşığı / gün
Stabilizasyon Faz – 3 yemek kaşığı / gün

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*