Yoğurt Zerdeçal Zencefil Toz tarçın

Yoğurt, toz zencefil, toz tarçın, zerdeçal kürü ile gece uyurken yağ yakacaksınız. Diyet yapıyorsanız zencefili zerdeçallı tarçınlı yoğurt kürü sayesinde daha fazla kalori harcayacak ve daha kolay yağ yakacaksınız. Tarçın, vücutta toplanan fazla miktardaki yağın yanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ödemi de önler. Vücuttaki kilo kaybını teşvik eden tarçın göbek yağını kaybetmede etkili olan polifenoller açısından zengindir. ABD Tarım Bakanlığı (USDA) öğünlerinizle günlük 2 çay kaşığı tarçın tozu tüketmenin metabolizmayı 20 kat arttırdığını

ve yağ hücrelerini vücuttaki insülin için daha duyarlı hale getirdiğini belirtiyor. Bu daha fazla kalori yakar ve kilo kaybına katkıda bulunur ve tip -2 diyabetini azaltır.

Yoğurt küründe neler var?

1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı toz zencefil
1 çay kaşığı toz tarçın
3 kaşık doğal ev yapımı kaymaksız yoğurt

Kür için verilmiş bütün malzemeleri karıştırın ve bir kez sabah bir kez de akşam uyku öncesi tüketin. Her gün taze olarak yeniden hazırlayın. Hazırladığınız bir kürü, gün içinde ikiye bölerek tüketin. Ertesi gün yenisini hazırlayın. Hamileyseniz ya da gebe olduğunuzdan şüpheleniyorsanız bu kürü uygulamayın. Baharat alerjiniz varsa yine, kürü uygulamayın. Zerdeçal kan inceltebilir. Bu detaylara dikkat edin ve verdiğimiz ölçülerin dışına çıkmayın. Doz aşımı yapmayın.

Yoğurt kürünü uygularken gün içinde en az 2 litre su için. Öğün atlamayın. Küre en az 4 hafta devam edin. Aksatmayın ya da gün atlamayın.

En az 30 dakika boyunca günlük egzersiz yapın.

– Besin açısından zengin bir diyet yapın.
– Kalori açısından zengin, yağlı ve yağlı gıdaları tüketmekten kaçının.
– Lifli meyveleri ve sebzeleri günlük diyetinize ekleyin.
– Kırmızı et ve kümes hayvanları üzerinde tüketen deniz ürünlerini tercih edin.
– Sulu kalması ve toksinleri boşaltması için bol su için.
– Akşam yemeğinizi 7:00’den önce tüketin, böylece mideniz uyku öncesinde sindirim işlemini bitirir.
– Akşam yemeğinde protein yemekleri tüketmekten kaçının. Akşam yemeğinde kolaylıkla sindirilebilen hafif yiyecekleri tüketmeye dikkat edin.
– Kahvaltı sırasında gün için önerilen maksimum kaloriyi tüketin.

Neden ZERDEÇAL Kullandık?

Zerdeçal; C vitamini, E vitamini, K vitamini, niasin, potasyum, kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, çinko, diyet lifi ve protein gibi güçlü bir besin kaynağıdır. Depresyon, bellek ve öğrenmeyi etkileyebilecek beyin türevi nevrotrofik faktörün seviyesini düşürebilir. Curcumin (Kurkumin, zerdeçal olarak da bilinen hint safranı baharatında bulunan bir pigment.) beyinden türetilen nevrotrofik faktör seviyesini artırır. Aynı zamanda ruh halini ve mutluluğu güçlendiren serotonin ve dopamin’i de artırır.

Zerdeçalde bulunan curcumin, predediabetli kişilerde tip 2 diyabet gelişimini kontrol etmeye yardımcı olabilir. Diyabet Bakımı dergisinde yayınlanan bir araştırma, curcumin kapsüllerini alan prediyabet hastalarının, curcumin kapsüllerini almayan kişilere kıyasla, tip 2 diyabet gelişme olasılığının düşük olduğunu ortaya koydu. Zerdeçal insülin direncini azaltarak çalışır ve tip 2 diyabetleri önler. Şeker hastalığının sebeplerini düzeltmek dışında, curcumin, zerdeçalin anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri sayesinde diyabetik nöropati ve retinopati gibi insülin direnci ile ilgili birçok konuyu tersine çevirebilir.

Neden ZENCEFİL Kullandık?

Hepimiz, karnımızın gergin, şişmiş ve rahatsız olduğunu hisseder ve zaman zaman şişkinlik hissi yaşarız. Şişkinlik, bağırsak yolunda aşırı hava veya gaz oluştuğunda, rahatsızlık verici bir durumdur. Belli gıdalar, aşırı duyarlı bağırsak sendromu, kabızlık ve yeme sırasında fazla hava yutmak şişkinlik için başlıca nedenlerdir. Ancak, bu durum zencefil gibi doğal malzemelerle kolayca tedavi edilebilir. Sindirimi teşvik ederek ve genel gastrointestinal sağlığı iyileştirerek sorunu kökten çözer.

Zencefil, gaz çıkartır ve bağırsak aktivitesini yatıştırarak şişkinlik ve krampları hafifleten oldukça etkileyici bir doğal ilaçtır.

Zencefilde bulunan jingeroller ve shogaollar gevşetir ve bağırsak yolunu yatıştırın. Ayrıca karın ağrısı ve şişkinliğe eşlik eden krampları gidermeye yardımcı olan etkili bir ağrı kesici olarak çalışırlar.

Zencefil bir kan incelticidir ve dolaşımı arttırır ve bu da şişkinlikten kurtulmaya yardımcı olur.

Zencefil sindirimi teşvik eden ve gaz oluşumunu ve şişkinliği önleyen tükürük, safra ve gastrik suları üretimini artırır.

Zencefil, protein parçalayan ve protein açısından zengin gıdaların sebep olduğu şişkinlik ve gazı azaltmaya yardımcı olan sindirim enzimi zingibain içerir.

Neden TARÇIN Kullandık?

Tarçın, aşağıda açıklanan özelliklerinden dolayı zayıflamaya, yağ yakmaya kesinlikle yardımcı olur.

Tarçın, vücutta toplanan fazla miktardaki yağın yanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ödemi de önler.

Vücut ısısını arttırarak metabolizmayı hızlandırır.

Kolesterol seviyesini, özellikle trigliseritleri, LDL’yi (kötü kolesterol) ve toplam kolestrolü düşürür ve ayrıca iyi kolestrolün (HDL) kilo vermesine yardımcı olur.

İnsülin hareketini arttırarak kan şekeri düzeylerini düzenler ve böylece diyabet ve vücut ağırlığını kontrol eder.

Vücuttaki kilo kaybını teşvik eden tarçın, göbek yağlarını yakmak ve  kaybetmede etkili olan polifenoller açısından zengindir.

Mineral krom denilen ve iştah kontrolünde yardımcı olan ve kan şekeri seviyelerini stabilize ederek kilo vermeye yardımcı olan bir bileşik içerir.

Enflamasyona karşı savaşmaya ve kandaki zararlı yağların seviyesini düşürmeye yardımcı olan hidroksisinnamaldehit adı verilen bir bileşik içerir.

İştahı bastırır ve doygun hissettirir.

Kilo vermeye yardımcı sindirim için midedeki kötü bakterilerin yok edilmesine yardımcı olan güçlü anti-bakteriyel özellikler içerir.

Metabolizmanın artırılmasına yardımcı olan tarçın baharatı, bağışıklık sistemini artıran ve hafızayı geliştiren gerekli tüm vitaminleri, mineralleri, lifleri, demirleri, kalsiyumları vb. Içerir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*