yoğurt yemek zayıflatırYoğurt yaz aylarında serin serin ne de güzel yeniyor. Cacık olarak, ayran olarak, azcık ekmekle sek olarak, her şekilde güzel olan yoğurt zayıflatır mı? Zayıflamanın güzel yolları var. Bunlar elbet de yiyerek zayıflama yolları. Yediklerimiz zayıflamamıza yardımcı olabilir. Soframıza sık sık yer vereceğimiz bir takım gıdalar zayıflama sürecimizi hızlandırmaktadır. Yoğurt da bunlardan biridir. Yoğurtla kilo verilebilir.


Yapılan son araştırmalar, yoğurdun karın ve göbek yağlarını yaktığını ortaya koydu. Göbek, bel simidi ve karın yağlarını yakmakta son derece etkili olan yoğurt kaymaksız ve mümkünse yağsız olarak tercih edilmeli. Light dediğimiz yağsız yoğurt vitamin ve protein bakımından kesinlikle eksik değildir. Yağlı yoğurttan tek eksiği yağ olan light yoğurt daha yüksek protein değerine sahiptir.

Yoğurdu ayran olarak içebilir, cacık olarak ya da salatalara ekleyerek de tüketebilirsiniz. Bu arada süt ve süt ürünleri de genel olarak zayıflamaya faydalıdır. Diyetlerde her zaman bulunması gereken besin ögeleri içinde ilk sırada yer almalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*