ZAYIFSevgili hanımlar, hepimizin derdidir zayıflayamamak. Biliyorum sizler de benim gibi sürekli kilo vermek için çabalıyorsunuz ama çabalarınız her zaman yarım kalıyor. Biz ev hanımlarının büyük çoğunluğunun ortak derdi fazla kilolarımız. Zayıflamak istiyoruz ama zayıflamak için gerekli özveri ve çabayı göstermiyoruz. Hala alıştığımız yeme düzenine devam ediyor ama hala zayıflamayı umut ediyoruz.


Hem pastam dursun, hem karnım doysun.İyi de yok öyle bi dünya (:

Ben çoğu kadından duydum şöyle derler genelde : Yahu ben yiyerek kilo vermek istiyorum bunun çaresi var mı? Bir yolu var mı? Bunu diyen hanımlara ben çok güzel bilgiler vereceğim onlar açısında müjdeler vereceğim yani. Çok güzel bir haber onlar için bu. Onlarda diğer yakınlarına ve sizler de yakınlarınızda bu tarz dertlerden muzdarip arkadaşlarınıza bildirin ve paylaşın herkese yararlı olsun.

1.Porsiyon kontrolleri, küçük tabaklarda büyük porsiyonlar yiyin.

2. Sofradan karnınız tıka basa dolu doymuş bir şekilde kalkmayın.

3. Öğünlerinizi atlamadan yiyin. Özellikle kahvaltı aksamasın.

4. Aç kalmayın, yememeliyim kilo alırım demeyin her zaman ara öğünler ara atıştırmalar denen besinlerinizden tüketebilirsiniz. Vücudunuzu sıkmadan ve onu rahatsız etmeden kilo vermelisiniz değil mi doğrusu bu. O yüzden aç kalmama ve acıkınca geçiştirici bastırıcı kalorisi az şeyler yiyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ama dediğim gibi hiç yememek yemeklerden uzak durmak gibi aksiyonlar sizi olumlu sonuçlara götürmez.

5. Yemeklerinizi alırken öğle aralarında küçük tabaklarda alın. Salata tabaklarınız büyük ana öğün yemeklerinizde küçük olsun.

6.Aşırı derece bir yemek yeme hissi durumlarını kendinizde oluşturmayın. Sık az sık az metodla beslenin ki aşırı açlık duygusu ortada olmasın ve sizi de zor durumlara sokmasın. Ola ki oldu diyelim sizin elinizde olmayan nedenlerden dolayı o zaman bu gibi durumlarda 2-3 su bardağı su için ve sonra ufak kalorisi az besinlerden tüketin.

7. Yemeklerinizi genelde ortalama olarak 1 saat kadar bir sürenin içersinde bitirmeye özen gösterin. Yediklerinizin tabiri caizse miğdenize oturmasına izin verin ve yavaş yavaş yiyin. Unutmamanız gereken bir bilgi de not geçmek istiyorum; hızlı yemek yemekle kilo alımlarına sebep olursunuz. Yavaş yemek oturarak ayakta apar topar eğil sakince yemek doğru beslenme yoludur.

Bölgesel zayıflamak mı istiyorsunuz?

Öncelikle hangi bölgenizden başlayacaksınız ona kara vermelisiniz. İncelmesini istediğiniz bölgenizi oradaki vermek istediğiniz kilo miktarını bulmalısınız. Karar bu konuda sizin ben bu kadar kilo vereceğim demelisiniz. Bu bölgemden bu kadar incelmeliyim.

Öncelikle göbekten incelmek için yapmanız gerekenler;

– Bolca su içmektir. Sıvı tüketimlerinizi hazır içeceklerden yana kullanmamaktır. Çok yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Kırmızı et tüketiminizi de kontrol altına almalısınız.

– Sırt üstü yere uzanmalı ve ellerinizi yukarı aşağı kaldırın. Parmak uçlarınız tam anlamıyla dik olmalıdır. Sanki yukarıda bir şey var da siz ona dokunmaya çalışıyormuşsunuz gibi düşünmelisiniz. Sevdiğiniz bir yemeğin olduğunu hayal edebilirsiniz mesela.

– Daha sonra da hareketinizi belinizi doğrultmak olarak değiştirmelisiniz.

Baldırlarınızın zayıflaması için yapmanız gerekenler;

– Bolca bisiklet sürmelisiniz.

– Koşularınızı eksiksiz yapmalısınız. Sabah öğle ve akşam daha sonra da bu 3 kuru sabah akşama indirmelisiniz. Son olarak da artık sonuç almaya başladığınızda da bir kereye düşürebilirsiniz. Koşuları daha sonra yürüyüşlere çevirebilirsiniz.

– Hareket çok önemli hareketlerinizi sıklıkla yapmalısınız. Bacaklarınızı ileri geri şekilde sağ sol şekilde hareket ettirin. Sırıtınız yere doğru yaslıyken uzanmışken belinizi tekrar doğrultmaya ve ayaklarınızı da hareket ettirip dokunmaya başlamalısınız.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*