zayıflama çaylarıYeşil çay tek başına da içilir diğer zayıflatan bitkilerle karıştırılarak da içilir. Her ne şekilde içerseniz için yeşil çayın etkileri aynıdır. İçerisinde bulunan etken maddeler nedeniyle mükemmel bir yağ yakıcı olan yeşil çay, enerjinin açığa çıkmasında ve rezerv yağların yakılmasında son derece önemli rol oynar. Metabolizma çalıştırıcı, ısı yükseltici etkisi vardır.


Sizlere kendimin sık sık içtiğim bir yeşil çay tarifi vereceğim. Bu zayıflama çayını her gün içmeye özen gösteriyorum. Sanırım ben de bağımlılık yaptı. 3 senedir hiç aksatmadan içtiğim bir yeşil çaylı zayıflama çayı

Zayıflatan doğal çay içerisinde yeşil çay, mate yaprağı çayı, funda yaprağı çayı, biberiye, bilye kekik ve kiraz sapı bitkilerini barındırıyor. Aktarınıza gidin ve bu bitkilerden ortalama 50′şer gr alın. Yeşil çay ve mate yaprağı çayı 100 gr olmalı yani 2 katı. Çünkü özellikle bu iki bitki önemli. Metabolizma hızlandırıcı yeşil çay ile mate çayı her zaman daha fazla olmalıdır.

Bu bitkilerden ortalama birer tutam, yeşil çay ve mateden ise ikişer tutam olmak üzere kaynamış altı kapatılmış suya atın ve 10 dk kadar demlenmesini bekleyin. Sonrasında her öğün öncesinde birer kupa için. İçine tatlandırıcı, bal ya da şeker eklemek kesinlikle sakıncalıdır. Ancak arzu ederseniz küçük bir dilim limon sıkabilirsiniz.

Kekik bilye kekik olursa daha iyi olur. Bilye kekik tansiyon yükseltmediği için çok daha iyi etkiler göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*