Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır mı, yeşil çay zayıflatır

hazim kolaylastirici birki caylari“Yeşil çay metabolizma” üzerine oldukça olumlu etkilere sahiptir. “Zayıflama diyetleri”, kilo verme amaçlı hayat tarzı ve formunu korumak isteyenler hayatlarında yeşil çaya yer vermelidir. Doğal bir antioksidandır. Metabolizma hızlandırıcıdır. Kilo vermeyi destekler. Yağ yakımını teşvik eder. Vücuda yağ yakması için komut verir. Yeşil çay, kabızlık sorununda da faydalıdır. Yeşil çay organizmayı yeniler , ruh halini yükseltir ve kan dolaşımını uyarır. Uzmanlara göre, yeşil çay, yağ oksidasyonunu hızlandırmaya yardımcı olur ve metabolik oranları yükseltir gibi görünüyor.

Yeşil çay içerek kilo verilmez

Yeşil çay tüketirken metabolizmanızı günde 100 kaloriye kadar yaklaşık yüzde dört oranında hızlandırabilir ve kilo kaybına pek fazla katkıda bulunmaz. Kısa sürede yirmi ila otuz kilo vermek istiyorsanız bu çay uygun bir çözüm olmayabilir, ancak sağlıklı bir vücut ağırlığı elde etmenize ve diğer avantajlar sağlamanıza yardımcı olabilir.

Diyet yapmanız gerekir

Kilo vermek istiyorsanız öncelikle günlük aldığınız kalori miktarını azaltmalısınız. Örneğin 1,65 boyunda ve 95 kilo bir kadınsınız. O halde diyetisyen muhtemelen 1400 ya da 1600 kalorilik liste verecek size. Yani günde 1300-1400 kalori alırsanız kolayca zayıflayabilirsiniz. İşte bu noktada yeşil çay içmelisiniz. Hiç diyet yapmadan sadece yeşil çay içerek zayıflayamazsınız. Sadece sağlığınıza olumlu etkileri olur. Yeşil çay sağlıklı beslenmeye oldukça faydalıdır.

Her kadın mutlaka yeşil çay içmelidir

1. Yeşil çay, kanser gelişimini yavaşlatır ve önleyebilir (kadınlar üzerinde yapılan bir çalışmada, düzenli olarak yeşil çay içenler düzenli olarak içmeyen kadınlara kıyasla meme kanseri geliştirme şansı daha düşüktü)

2. Yeşil çay, “beyin koruyucusu” olarak düşünüldüğünden, bilişsel yetenekleri ve çalışma yeteneğini geliştirir. Alzheimer hastalığının gelişimini önleyebilir.

3. Yeşil çay, bağışıklığı güçlendirir.

4. Yeşil çay, çürüğü önler.

5. Yeşil çay, cilt renginde olumlu bir etkiye sahiptir ve akne varlığını azaltır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*