diyet çayıDiyet yaptığım için her gün yeşil çay içiyorum. Bazen soğuk içiyor, bazen de akşam yatmadan önce sıcacık bir fincan yeşil çayımı keyifle yudumluyorum. Kimi zaman sallama yeşil çay içerken, kimi zaman demleme yeşil çay içiyorum. Her zaman yeşil çayı 70 derece sıcak su ile demlemeyi tercih ediyorum. Çok kaynar su faydalı antioksidan içeriği yok ettiği için bütün bitki çaylarını bu şekilde sıcak su ile demlemekte fayda var.


Çok kaynar su, yeşil ve beyaz çayın etkili bileşiğine zarar veriyor. 100 derece kaynamış su yerine siz de sıcak su ile demlemeyi seçmelisiniz.

Bazen aktardan dökme yeşil çay alıyorum, bazen Çaykur marka organik zümrüt yeşil çay içiyorum, bazen de yine Çaykur marka bergamot aromalı teneke kutu çay içiyorum. Böylece her zaman aynı yeşil çay tadını almadığımdan sıkılmıyorum. İnsan her zaman aynı çayı içerse sıkılır bana göre.

Antioksidan, yaşlanmayı önleyici etkili, kanser savar, yağları yakmada yardımcı olan yeşil çay metabolizmayı da çalıştırmakta. Böylece diyet yapan herkesin içmesi faydalı olacaktır. Şayet tadı hoşunuza gitmiyorsa çok açık demleyin, daha ılık su ile demleyin. Böylece acı tat almayacağınız için zamanla tadına da alışacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*