yoğurt zayıflatıyor diyette yoğurt yenmesi gerekiyorYağsız yoğurt yemek, yağ ile alacağınız ekstra kaloriyi engellediği için diyet yaparken tercih edilmesi gereken zayıflatıcı etkisi olan güzel bir diyet yiyeceğidir. Ev yapımı, kaymağı alınmış sütten yapılan doğal yoğurt yemenizi öneriyorum. Ama eğer ev yapımı yoğurt yiyemiyorsanız bu demek değil ki, hiç yoğurt yememelisiniz. Aksine herkes her gün 2 su bardağı yoğurt yemelidir. Her gün yiyeceğiniz bu yoğurt zayıflamanıza yardım edecektir.


Yağsız yoğurt yemek daha iyi olduğu gibi aynı zamanda karın yağlarını yakması açısından da etkili. Yapılan birkaç bilimsel araştırmanın sonucuna göre diyetine yoğurt ekleyen deneklerin karın ve göbek yağları, diyette yoğurt tüketmeyenlere oranla daha fazla erimiş. Diyette yoğurt yemenin karın yağlarını yaktığı bilimsel olarak da kanıtlanmış.

Eğer yoğurt sevmiyorsanız, ayran yaparak içmeyi deneyin. Her gün içeceğiniz 3 bardak ayran da aynı etkiyi gösterecektir. Özellikle yaz aylarının sıcak günlerinde gazlı ve şekerli içecekler yerine ayran içmek çok daha akıllıcadır. Yarım yağlı yoğurtla yapacağınız bu ayran sizi daha uzun süre tok tutma konusunda da başarılıdır.

Yoğurdu cacık yaparak, salatalara sos olarak katarak ve soğuk yoğurt çorbası yaparak da tüketebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*