niye kilo alıyoruzTaylan Kümeli diyeti aslında yapılan en kolay diyetlerden. Taylan Kümeli diyet listesi verirken sürekliliği olan, herkesin her zaman uygulayabileceği pratik öneriler sunuyor. Zayıflamanın kolay yollarını çözdüğünüzde, fark etmeksizin kendiliğinden zayıflamak mümkün aslında. Taylan Kümeli diyetleri de işte bu zayıflamanın kolay yollarını anlatıyor bizlere.


Taylan Kümeli’den zayıflatıcı, kilo verdirici, sağlıklı beslenmeye dair genel önerileri

• Kalsiyum sağlıklı beslenme programınızda zayıflamanıza yardımcı olan önemli bir mineraldir. Programınızda verilen kalsiyum kaynaklarınızı (peynir, süt, ayran, kefir) ihmal etmeden tüketmeye
özen gösterin.

• Unutmayın ki detoks kürünüz doğal içeriklidir, hiçbir kimyasal içermez. Yanı sıra eğer hekiminiz de uygun buluyorsa listelerinizi yaparken vitamin ve mineral takviyesi de kullanabilirsiniz.

• Gazlı ve yüksek şeker içeren içeceklerden uzak durun. Doğal meyve suları, ayran, buzlu çay sizin için ideal içeceklerdir.

• Vazgeçmek için bir başlangıç zamanı arıyorsanız, sigarayı bırakmak için en uygun zamandasınız, unutmayın.

• Her sabah ılık suyla duş alarak kan dolaşımını hızlandırın.

• Her gün 35-45 dakika normal tempoda ve mümkünse açık havada yürümeye çalışın.

• Programınız süresince kendinize en az 10 dakika zaman ayırın ve sakin, sessiz, temiz ve havadar bir ortamda kendinizle baş başa kalın.

• Mümkünse programınız süresince rahatlatıcı, ödem atıcı, inceltici unsurlar barındıran masaj yağlarıyla masaj yaptırın.

Öğün atlamak, aç kalmak kilo verdirir mi?
Hayır. Tam aksine ara öğünlerle desteklenmeyen bir beslenme düzeni ile metabolizma hızı düşer. Aşırı açlık nedeniyle bir sonraki öğünde fazla besin tüketimi gerçekleşir. Bunun sonucunda da kilo verme güçleşir.

Sıcak su içmek zayıflatır mı?
Sıcak ve soğuk suyun tek farkı mideden boşalma hızlarının faklı oluşudur. Sıcak su mideden daha geç boşaldığı için tokluk hissi oluşturabilir. Ülkemizde su tüketiminin bu kadar yetersiz olduğu göz önünde bulundurulursa, “Hangi ısıda olursa olsun, yeter ki bol miktarda su tüketin” önerisinde bulunmak daha doğru olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*