Ünlülerin nasıl zayıfladığına bakarak biz de belki gaza geliriz hanımlar.Ne de olsa zayıflamak her insanın hayali.Yani bizler gibi kilo sorunu olan her insanın.Gelelim Tarkanın zayıflama konusuna.Sevgilisinden ayrıldı da aşk acısından zayıfladı dediler ama açıkcası ben bunu yemedim.Yaşı ilerliyor elbet de zayıflayacak.Yoksa karizma ve zerafet gider değil mi ?  Kilo vermek her zaman için insanı gençleştirir.


Tarkan 20 gün gibi kısa bir sürede tam 8 kilo vermiş.Düşünsenize 40 günde 16 kilo eder.Hadi 16 etmesin de 10 kilo etsin.Bu da harika !

Pekala Tarkan nasıl zayıfladı ?

Tarkan, 20 gün içinde nasıl 8 kilo zayıfladı !

Göster

78 kiloya çıkan ünlü popçu Tarkan, yağsız, tuzsuz yiyecekleri; bir tatlı kaşığı, 1 çay bardağı, 1 kibrit kutusu ölçülerinde yiyerek 20 günde 8 kilo verdi.

Suskunluk döneminde aldığı kiloları ile hayranlarını üzen popstar Tarkan, bir de tombul haliyle reklam filmi çekince olay oldu. Hayranlarının yoğun eleştirilerine uğrayan popstar, ABD’nin Los Angeles kentinden Türkiye’ye döner dönmez şişmanlık sorununa el attı. Bunun için Avrupa Vücut Şampiyonu Kerim Topsakal’a başvuran Tarkan, üç hafta gibi kısa bir sürede sekiz kilo vererek herkesi şaşırttı.
Birkaç ayda 78 kiloya kadar çıktığı için kameralardan ve objektiflerden kaçan popstar, mucizevi diyet ile normal haline dönerken, zirvedeki imajını da kurtarmış oldu. Kısa sürede zayıflayabilmek için uzman bir diyetisyen yerine bir sporcuyu tercih eden Tarkan, komando eğitimini andıran günlük spor programını disiplinle uyguladı. Birçok gıda maddesinin yasak olduğu beslenme düzeniyle vücudundaki fazla yağlardan kurtulan popstar eski formuna kavuştu.
Tarkan’ın vücudunun kaslanmaya çok müsait bir yapısı olduğunu söyleyen Kerim Topsakal, “Bu kadar kısa süre içinde Tarkan bel bölgesinden 6 cm. inceldi. 4 cm. omuz ve göğüs kısmı kalınlaştı. Bacaklarının kalınlığından şikâyet etti ama 2 cm. de o bölgeden zayıfladı. Üstelik en çok sevdiği patates cipsi ve sigara böreğini yiyerek. “İmkansız” demeyin, teflon tavada hiç yağ koymadan ön arka çevrilerek pişirilen lor peynirli sigara böreği ve yine sıfır yağla kızartılan patates cipsi onu şişmanlatmak yerine ihtiyacı olan enerjiyi verdi ve o böylelikle 20 günde zayıfladı” diyor.
Tarkan ayrıca, her gün, 1 saat kardiyo, 1 saat barfiks ve aletli çalışmalardan oluşan spor programı uyguluyor. Margarin, şeker, un ve tatlı yasağının disiplinle uygulandığı beslenme düzenini de aksatmıyor. Bununla birlikte her gün en az 3 litre su içiyor.

İŞTE TARKAN’IN DİYET PROGRAMI
Kahvaltı
* 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız, tuzu alınmış beyaz peynir
* Şekersiz çay ve kahve
* 1 tatlı kaşığı pekmez, reçel ya da bal

Öğle
* 3 Adet ızgara köfte (Soğan,maydanoz, baharat, biber ilave edilebilir) yada 90 gram veya 1,5 tavuk eti (Haşlama veya ızgara) veya yağsız buğulama,f ırında kesinlikle yağda kızartılmadan balık
* 1 tabak salata
* 1 çay bardağı yoğurt
* 2 adet kepekli ekmek
* 1 adet meyve

Akşam
* 1 adet meyve
* Az etli, çok az yağlı ıspanak, pazı,semizotu, taze fasulye, bamya, karnıbahar, patlıcan, pırasa, kabak, enginar birisini tercih edin.
* 1 adet mevsim salatası
* 1 adet kepekli ekmek

EDİTÖR BİLGE – ZAYIFLATIR MI.COM