tarçınTatlılara, bitkisel çaylara, evde yapılan diyet muhallebilere, meyve salatalarına ve süte bol bol tarçın koyun. Tarçın tüketmek, zayıflamaya inanılmaz faydalı. Tarçın deyip geçmeyin. Tarçının büyüsünü siz de test edin. Acıktığınızda, canınız tatlı bir kaçamak yapmak istediğinde, pastalara böreklere saldırmak yerine 1 bardak sıcacık light süt kaynatın ve içine 1 tatlı kaşığı tarçın ekleyerek bu güzel tarçınlı sütü için.


Artık canınız tatlı istemeyecek. İşte tarçının faydası!

Tarçın kan şekerini dengeler. Böylece canımız tatlı istemez. Canımız tatlı yemek istemediği için de yaramazlık yapmamış oluruz. İşte tarçının zayıflamaya faydaları bu kadar basitçe anlatılabilir. Tarçın, diyet yapan herkesin tatlılarında ve meyvelerinde muhakkak eklemesi gereken önemli bir baharattır.

Tarçın tüketerek, kan şekerinizi her zaman dengede tutabilirsiniz.

Bu hafta Tarçının faydaları ve ne kadar kullanmanız gerektiğini sizlerle paylaşacağım. Büyüklerimizden öğrendiğimiz ve mutfağımızda uyguladığımız sütlü tatlıların üzerine tarçın ekme alışkanlığımızın bilimsel bir açıklaması ve faydası var. Neden mi?

Şeker hastalığı olan (Tip 2 Diyabet) hastalara günlük 1,3 veya 6 gram tarçın kapsülleri verilmiş ve kan sonuçları incelenmiş. Tarçın kullanan gruplarda kan şekerinin % 18-29 azaldığı saptanmış. Ayrıca bu kişilerin LDL (halk arasında kötü kolesterol olarak bilinir) kolestrol düzeylerinin de azaldığı tespit edilmiş.

Kan şekerini düzenlemenin yolu elbet de sağlıklı bir diyet ve egzersizden geçer. Ancak günde 2 kez kullanacağınız yarım çay kaşığı tarçın (meyvelerin üzerine serpebilirsiniz) ilave faydalı bir etki yaratacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*