Siz de benim gibi tatlıya asla hayır diyemiyorsunuz değil mi. Sizi o kadar iyi nalıyorum ki. Tatlı bir şeyler yediğimde kendimi inanılmaz derecede rahatlamış ve mutlu hissediyorum. Ama maalesef kilolarımı da saklayamıyorum. Kilo almamın en büyük nedeni çikolata ve ballı tatlılar. Zaman zaman tatlıyı hayatımdan elesem de üzgünüm tamamen çıkaramıyorum. Bu noktada tarçından faydalanmaya çalışıyorum.


Canım çok tatlı istediğinde bir bardak kaynar light sütün içine 1 çay kaşığı toz tarçın atarak bunu içiyorum. Tarçınlı süt içtikten 5 dakika sonra canım artık şekerli bir şey istemiyor. Sizler de benim gibi zaman zaman tatlı krizine giriyorsanız, size de tarçın tavsiye ederim. İster kabuk ister toz. Mutlaka tarçın için hayatınızda yer açın.

Tarçın doğal şekerli değişik bir baharat. Komposto, sütlü tatlılar ve daha pek çok şekilde tarçın tüketebilirsiniz.

Neden Tarçın?

Tarçının kimyasal yapısı ‘insülin’ denilen kan şekerini düzenleyen hormona yapısal olarak benzerliği nedeniyle insülin hormonu gibi davranmaktadır.

TARÇIN şeker hastalığının önlenmesinde önemli bir besin maddesidir. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki; yukarıda sayılan yararlı etkileri ancak uygun diyet ve düzenli bir yaşam tarzı ile etkili olabilmektedir. Beslenme alışkanlığında herhangi bir değişiklik yapılmaksızın, düzenli egzersiz olmadan hiç bir gıdanın tek başına bir mucize olmadığı bilinmelidir…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*