Tarçın veya Karanfil Çayı

Tarçın veya Karanfil Çayı, Mide bulantısını rahatlatır. Tarçın, mide bulantısını veya kusmayı önlemeye yardımcı olan yatıştırıcı bir bitkidir . Karanfiller, sindirim şikayetlerini tedavi etmek için kullanılır ve daha iyi sindirim için yardımcı olur. Bu nedenle, bulantıya karşı, hem tarçın hem de karanfilin çay olarak demlenerek içilmesi, faydalı ve kesin çare olarak yer alıyor.

İhtiyacınız olan şey: 1/2 çay kaşığı tarçın tozu veya karanfil tozu, 1 fincan kaynar su.

Bir fincan kaynar suda tarçın tozu veya karanfil tozu ekleyin. Birkaç dakika dik dik bakalım. Sonra çay sıkın. Bulantıdan kurtulmak için yavaş yavaş yudumlayın. Ancak, hamile iseniz bu çare denemeyin emin olun.

Mide bulantısını durdurmak için elma sirkesi

Elma sirkesi de mide bulantısı problemi için iyi çalışacaktır. Bu sorunu gidermek için tekrarlanan kusma hissini durdurmaya yardımcı olur .

İhtiyacınız olan şey: 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı bal, bardak su.

Tüm malzemeleri alıp iyi bir su gibi yapmak için karıştırın. Sorundan kurtulmak için şimdi bu suyu için. Bu bulantı problemiyle yüzleştiğinizde bunu günde iki kere alırsanız yardım alabilirsiniz.

Papatya, bulantıyı azaltmak için faydalı

İçerdiği yatıştırıcı ve sakinleştirici bileşikler mide ağrıları uzak kolaylaştırılması ve mide bulantısı azaltmak için kusma Relax vücut kaslarının yardımcı olur.

İhtiyaç duymanız gerekenler : 2-3 çay kaşığı kuru papatya çiçeği (fincan başına), sıcak su.

Bir bardak alın ve içinde kurutulmuş papatya otu dökün. Kabın içine sıcak su ekleyin ve 3 dakika boyunca demleyin. Daha sonra çay süzgeci kullanarak başka bir fincana sıkıştırın. Limon suyu veya bal ekleyin (isteğiniz isteğe bağlıdır). Bu bulantı problemini önlemek için yavaşça için. Ancak, hamile iseniz ya da yaban mersini alerjileri ile yüz yüze geldiğinizde daha fazla ciddi sorunlara neden olabileceğinden bu çayı içmemeye dikkat edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*