süt zayıflatırmıSüt ve diyet. Bu ikiliyi çok seviyorum. Diyet yapıyorum aynı zamanda sağlıklı yaşamaya da gayret ediyorum. İşte bu noktada sütten ve süt ürünlerinden fazlası ile yararlanıyorum. Özellikle de sütü seviyorum. Peynirlere de zaafım var ancak piyasada yağsız ya da az yağlı peynir bulmak pek de kolay olmuyor. Hal böyle olunca ya tatsız tuzsuz lor peyniri yiyeceğiz ya da evde kendi yağsız peynirimizi kendimiz yapacağız.


Süt içmek kilo vermeye oldukça faydalı. Yapılan son çalışmalar da bunu kanıtlar nitelikte. Diyette sütün etkilerini araştıran araştırmacılar, diyetine sütü ekleyen deneklerle süt içmeyen denekleri takip etti. Belirli bir sürenin sonunda, diyetine sütü de ekleyen deneklerin çok daha fazla zayıfladığı bilimsel veriler ışığında kanıtlandı.

Ne var ki her şeyin bir dengesi olduğu gibi süt içmenin de bir sınırı var. Her gün içmemiz gereken süt miktarı en fazla 400 ml yani 2 bardak. Tabi ki o gün yoğurt yememişsek. Yoğurt ya da ayran tükettiğimizde içtiğimiz süt oranını 1 bardak ile sınırlı tutmamız gerekiyor.

Sütün diyetimizde çok daha zayıflatıcı olması için muhakkak az yağlı ya da tamamen yağsız olması şart. Tam yağlı sütlerle aldığımız kalori de doğal olarak artıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*