süt ve süt ürünleri zayıflatıyor

Süt içmek zayıflatır mı? Süt ve sütten elde edilen yoğurt kesinlikle tam bir kilosavar. Her gün yeterli ölçüde süt içen ve yoğurt yiyen insanlar, diğerlerine oranla daha çok zayıflıyor. Süt ve yoğurt yağ yakan özel bir bileşene sahip. En basit anlamı ile süt için kilo verin diyoruz ve süt dosyamızı açıyoruz!


Yağsız ya da az yağlı yoğurt yemek göbek soruna çözüm. Göbeğinizin erimesini istiyorsanız sık sık az yağlı yoğurt yiyin ve süt ürünleri tüketin. Yoğurt diyetlerin olmazsa olmazı. Yoğurt yiyerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilir, kilo verirken canınızı sıkan bölgesel fazlalıklarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Hadi bakalım göbek yağlarını yakıp külünü de havaya savuruyoruz (: Bıkmadınız mı hala o göbeği gittiğiniz her yere taşımaktan? Vücudunuzdaki ağırlıklar estetik ve sağlık açısından büyük bir sorun oluştura dursun, üstelik de sizi yoran büyük bir yük. Göbek yağlarını yakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Artık zayıflamalıyız. Bir şekilde değil, bu şekilde göbek yağlarından kurtularak, kendimize hafif bir gelecek oluşturmalıyız.

Özellikle yarım yağlı yoğurt ve gene yarım yağlı süt tüketmek göbek eritme konusunda son derece etkiliymiş.Zayıflamak isteyenlerin her gün bu ürünlerden tüketmesi gerekiyormuş.Benden tavsiye hanımlar.Her gün muhakkak yarım yağlı yoğurt yiyin.Yok yemezseniz süt için. Süt de yarım yağlı olmalı ama.

Süt sindirim sistemini rahatlatması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, optimal kan basıncını sağlayarak yüksek tansiyondan koruma gibi fonksiyonları vardır. Doyurucu özelliği ile insanlara tokluk hissi vermektedir. Yağı azaltmış sütte bu noktada insanlarda kolesterolü düşürmekte ve metabolizmayı hızlandırarak zayıflama iyi bir besin maddesi özelliğine sahip olmaktadır.

Yapılan bir araştırmada; bir grup deneğe yüksek kalsiyum içeren düşük kalorili diyet, diğer gruba da düşük kalsiyum içeren düşük kalorili diyet verildi. Yüksek kalsiyum gurubunun daha fazla zayıfladığı görüldü!

süt içmek zayıflatırmı

Bu araştırmada; kalsiyum ağırlıklı beslenenlerin daha çok yağ kitlesinden kaybettikleri ve bel çevresinden inceldikleri de gözlendi. Kalsiyumun zayıflamayı kolaylaştırıcı etkisinin; kalsitiriol adı verilen hormon düzeyini dengelemesi ve yağ depolanmasını azaltmasıyla ilgili olduğu belirtiliyor.

SÜT İÇMEK, YOĞURT YEMEK YAĞLARI YAKIYOR

Orta dereceli kalori kısıtlaması yapılan, az yağlı bir diyetin uygulandığı beslenme programında, günde üç bardak süt tüketimi yeterli oluyor.

Sütün içindeki kalsiyumun zayıflamayı artırıcı etkisi; diğer süt ürünlerinden biraz fazladır. Ancak süt yerine yoğurt, ayran veya peynir tüketildiğinde de yağ yakımı hızlanmakta, kişilerde daha fazla doygunluk hissi oluşmaktadır.

Sütün içindeki karbonhidrat yani enerji kaynağı, laktoz dediğimiz süt şekerinden gelir. Protein açısından da güçlü bir besin olan sütteki şekerin; kan şekerini hızlı yükseltmemesi de sütün faydalı özelliklerinden biridir. Protein ve karbonhidrat deposu olan süt, tok tutma özelliğiyle çok faydalı bir besindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*