nasıl su içmek lazımSu sağlıktır sevgili hanımlar. Su içmek de zayıflamaktır. Her diyette su mutlaka gerekir ancak diyet yapın ya da yapmayın her gün mutlaka su içmeniz gerekir. Su bizi hem içerden hem de dışarıdan besleyen, daha sağlıklı ve özellikle de daha mutlu olmamızı sağlayan çok önemli bir gıdadır. Görünüşte evet su kalorisizdir ancak buna rağmen bizi inanamayacağımız kadar besler.


Su zayıflatır. Her gün sabah uyanır uyanmaz ister sıcak ister soğuk, ister limonlu, ister sirkeli mutlaka bolca su için. Öğün aralarında, yemeklerden önce ve sonra yine muhakkak su içmeyi ihmal etmeyin. Soğuk mu içelim yoksa sıcak mı içelim gibi fikirler yerine siz bolca su içmeye bakın. İçtiğiniz su temiz ve bol mineralli olsun yeterlidir.

Yine de aklınızda suyun ısısına dair bir soru işareti olduğunu biliyorum. Sıcak su zayıflatır mı, soğuk su zayıflatır mı?

Sıcak su içmek zayıflatır mı diye bir soru geldi bir okuyucumuzdan. Hemen cevaplamak istedim. Sıcak su içmek sağlık açısından inanılmaz faydalıdır. Ancak kilo vermeye olan faydaları tartışılmaktadır. Kimi uzmanlar sıcak su içmek zayıflatır derken kimi uzmanlar da ciddi oranda soğuk su taraftarıdır. Soğuk su içmek hem tok tutuyor hem de zayıflatıyor diyen uzman sayısı hatrı sayılır orandadır.

Soğuk su vücudumuza girdiğinde, vücudumuz suyun ısısını kendine ayarlamak için hemen çalışmaya başlıyor. Metabolizmamız harekete geçerek hemen eski ısısına geçerken doğal olarak biz de kalori harcıyoruz. Ayrıca yemeklerden hemen önce içilen buz gibi soğuk su midede dolgunluk hissi oluşturuyor, böylece mide dolduğu için daha az yiyoruz. Daha az yemek de zayıflatır biliyorsunuz.

Siz iyisi mi suyun soğuğuna ya da sıcağına değil direkt kendisine odaklanın. Unutmayın su içmeden kilo veremezsiniz. Su, zayıflamaya yardımcı olan en önemli içecektir. Su içmeden kilo vermek selülit ve çatlak oluşmasına neden olmaktadır. Su cildimizi de besler ve özellikle kış aylarında cildimizin kurumasına engel olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*