su zayıflatırSu içmek Zayıflatır Mı? Size bir tavsiye vermek isterim öncecikle, su içmek için susamak gerekmez. Su içmek istediğinizde susamayı beklemeyin ve gün içinde sık sık su için. Canınız su içmek istemiyorsa bu su içmenize engel değildir. Bardakla su içmeye üşeniyorsanız 500 ml litrelik pet şişeler içinde çok daha rahat ve daha zevkli su içebilirsiniz.


Unutmayın amacınız sağlıklı yaşamak ve zayıflamaksa su içmeden bunu başaramazsınız!

Su içmek;

Cilt güzelliği ve berraklığı,
Gözaltlarının canlılığı,
Derinin pürüzsüzlüğü,
Sağlıklı işleyen bir metabolizma,
Daha iyi bir psikoloji için şarttır.

Su içmek diyet için tek başına etki edecek bir durum değildir. Çünkü su ne diyet açısından nede kalori açısından ne bir şey verir, nede bir şey alır.

Ancak su içmenin diyette bazı yan yardımlarının olduğu düşünülmektedir. Bol su içen kişilerin bol idrara gitmesi neticesinde vücuttan atılan toksin miktarı fazlalaştıracağı için vücudun temizlenmesine yardım edecektir.

Ayrıca bazı diyet yapanların açlık anında su içtiklerinde açlık isteklerinin yatıştığı konusunda düşünceleri vardır. Bu kişiden kişiye değişmektedir. Su açlık giderici bir madde olmasa da bünyeyi kandırmak açısından düşünülebilir.

Bunların yanında bilinen bir gerçek var ki, su içerisinde bulunan çeşitli mineral ve vitaminler diyet esnasında kaybedilen veya eksik kalan kısımların tamamlanmasına yardımcı olabilmektedir. Bu sayede bünyenin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Kısacası su içmek direkt etkili olmasa da, diyet için yardımcı bir rol oynayabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*