Sindirimi kolaylaştıran, hamur işlerini yedikten sonra hazmı hızlandıran ve gaz oluşmasını önleyen sağlıklı içecek tarifleri. Melek kadın programına konuk olan Gül Kaynak bu güzel diyet çayının tarifini verdi. Bu hazım kolaylaştırıcı çayları herkes her zaman içebilir. Hem hazım kolaylaştırıyor, hem de diyette faydalı oluyor.


Çok Hamur işi yiyenler için özel çaylar. Hamur işi yedikten sonra kilo almamak için bu içecekleri için. Gül Kaynak tarifleridir.

Çay İçin

Çay hem hazmı kolaylaştırıyor, hem de içeriğindeki tein maddesi nedeniyle genelde bu saatlerde baş gösteren uyku halini engelliyor.

İlk Gül Kaynak sağlıklı içeceğinin tarifi kış ayları için çiğ sebze suyu oluyor.

Ilık su için. Çünkü uzmanlar yemeklerden önce oda sıcaklığında bir bardak suyu azar azar içmeyi öneriyor. Soğuk su içmememizi çünkü gaz yapacağını belirtiyor.

Ayran, yoğurt gaz yapar. Sodalı içecekler de gaz yapar. O nedenle bu içeceklerden medet ummamak lazım.

Zencefil yemek ya da zencefil çayı içmek hazmı kolaylaştırarak şişkinliğine iyi geliyor. Zencefil aynı zamanda karın şişkinliğine iyi gelen bileşikler içeriyor.

Maydanoz doğal bir idrar söktürücüdür ve kolaylıkla kahvaltınızdaki yumurtanızdan akşam yemeğinizdeki patatesinizin yanında yenebilir.

Ananas Hazmı Kolaylaştırıyor

Tatlı ve sulu olmasının yanında, ananas hazmı kolaylaştıran ve şişkinliğe yardımcı olan bromelain (ananasın sap kısmı ezilerek çıkartılan bir madde) içeriyor.

Yeşil Çay Yağ Yakıyor

Yeşil Çay: Kilo verdirici içerik kafein değil. Kateçin adlı verilen antioksidanlar yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırıyor.

Acı Biber Zayıflatıyor

Acı kırmızı biber: Düzenli olarak acı biber yemeniz size kilo kaybettirir. Japonların yaptığı bir araştırmaya göre kahvaltıda normal kahvaltı yiyecekleri yanında kırmızı biber de yiyen kadınlar (örneğin kırmızı biberli omlet) öğle yemeğinde normalden daha az yedi. Sihirli içerik iştah kesici kapsaisin olabilir.

Hastalıklara Cee tarifi

Malzemeleri
150 gram greyfurt
50 gram kivi
175 gram ananas
50 gram böğürtlen
25 gram frambuaz
2 adet mandalina
25 gram yaban mersini

Meyveleri katı meyve sıkacağında sıkın. Karıştırın. C vitamini deposu sağlıklı bir içecek tarifidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*