Sıcak su zayıflatır mı

su zayıflatır mıSıcak su içmek zayıflatır mı diye bir soru geldi bir okuyucumuzdan. Hemen cevaplamak istedim. Sıcak su içmek sağlık açısından inanılmaz faydalıdır. Ancak kilo vermeye olan faydaları tartışılmaktadır. Kimi uzmanlar sıcak su içmek zayıflatır derken kimi uzmanlar da ciddi oranda soğuk su taraftarıdır. Soğuk su içmek hem tok tutuyor hem de zayıflatıyor diyen uzman sayısı hatrı sayılır orandadır.

Soğuk su vücudumuza girdiğinde, vücudumuz suyun ısısını kendine ayarlamak için hemen çalışmaya başlıyor. Metabolizmamız harekete geçerek hemen eski ısısına geçerken doğal olarak biz de kalori harcıyoruz. Ayrıca yemeklerden hemen önce içilen buz gibi soğuk su midede dolgunluk hissi oluşturuyor, böylece mide dolduğu için daha az yiyoruz. Daha az yemek de zayıflatır biliyorsunuz.

Siz iyisi mi suyun soğuğuna ya da sıcağına değil direkt kendisine odaklanın. Unutmayın su içmeden kilo veremezsiniz. Su, zayıflamaya yardımcı olan en önemli içecektir. Su içmeden kilo vermek selülit ve çatlak oluşmasına neden olmaktadır. Su cildimizi de besler ve özellikle kış aylarında cildimizin kurumasına engel olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*