sıcak su kilo verdirir miDiyet yapıyorsanız her sabah ve her akşam mutlaka sıcak su için. Sıcak su sizi güne hazırlar. Geceleri uyumadan önce içilen sıcak su da vücudu uykuya hazırlayarak o gece daha iyi uymanızı ve sabah uyandığınızda vücudunuzda biriken toksik maddeleri daha iyi boşaltamanızı sağlar. Size çok kaynar, ağız yakan su için demiyoruz. Sıcak, içilebilir dil yakmayan ısıda su içmeniz kafidir.


Sıcak suyunuzun içine birkaç damla limon damlatabilirsiniz. Ya da karbonat veya elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Bu sayede suyun etkilerini de artırmış olursunuz. Şayet kabızlık sorununuz varsa, sıcak su kabızlığa da iyi gelmektedir. Üstelik ödem söktürücü etkisiyle de şişkinliklerinizi yok eder. Böylece sıcak su içtiğinizde kendinizi daha hafif ve sağlıklı hissedersiniz.

Sıcak suyun zayıflamaya olan etkileri

Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler. Sıcak su neden yararlı. Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur. İç organları ve kaburga kafesinin etrafındakı kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar. Mide asidi etkilerini rahatlatir ve asit reflu semptomlarini rahatlatir. Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur. Kabızlığı giderir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*