sıcak su zayıflatır mıSıcak su içmek elbet de sağlık açısından faydalıdır. Sıcak su içtiğimizde midemizde daha uzun süre kalacağı için her şeyden önce bizi daha uzun süre tok tutuyor. Yemeklerden önce su içmek de yine daha az yememizi sağlıyor. Siz yine de merak ediyorsunuz biliyorum. Sıcak su içmek zayıflatır mı? Çevrenizde sizin de şahit olduğunuz bu tür olaylar mutlaka olmuştur. Falanca her gece kaynar su içmiş kilo vermiş, bir arkadaşım sıcak suyla zayıflamış gibi..


Sıcak su içmek kilo verdirir tarzı bir bilimsel çalışmaya rastlamadım. Daha çok, suyun soğuk olması tavsiye ediliyor. Oda sıcaklığından da soğuk su. Buz gibi soğuk su içmek kilo verdiriyormuş. Gerçi şu an kış mevsimindeyiz, nasıl buzlu su içeriz orasını bilemiyorum ancak uzmanlar kesinlikle buz gibi soğuk su için diyor.

Sıcak suyun yararları var elbet de. Sıcak su içmek de metabolizmayı çalıştırıyor. Gece yatmadan önce bir bardak sıcak su içtiğinizde sabaha kadar vücudunuz o suyu kullanıyor ve sabah vücudunuzdaki atıkları daha kolay attığınız için kendinizi rahatlamış ve hafiflemiş hissediyorsunuz.

Bakalım gerçekten bu doğru bir yaklaşım mı ve acaba biz gerçekten limonlu ılık suyla zayıflayabilir miyiz ?

Beslenme uzmanlarına bu soruyu yönelttik ve dedik : Limonlu su içmek acaba zayıflatır mı ?
Konunun uzmanlarının verdiği cevaplara göre maalesef hiçbir besinin ya da içeceğin zayıflatmaya direkt olarak bir etkisi olmuyormuş hanımlar.

Sabah içilen limonlu ılık su; içeriğindeki limonun C Vitamini içeriği dolayısıyla güne daha zinde başlamanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su ile soğuk su arasındaki terk fark ise mideyi terk etme hızıymış.Bunu da belirtmek de fayda görüyorum.

Soğuk su mideyi 20 dakika içerisinde terk ederken, sıcak su mideyi 80 dakikada terk eder. Bu nedenle çok fazla yemek tüketen kişiler mide hacmini dolu tutmasını sağlayabilmek için ılıktan sıcağa yakın olacak şekilde su tercih edilebilir.

Yapılan araştırmalara göre; terli içilen soğuk su da sıcak suya oranla daha çok karın acıktırıyor. Sıcak su içmenin ise kişileri tok tutup zayıflattığını belirten uzmanlar, Zayıflamak isteyenler, sıcak su içmeli. Sıcak su, bağırsakları daha hızlı çalıştırırken fazla yağları da yakıyor, diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*