DİYETHer şeyin fazlası zarar derler bilirsiniz. Antakya biberinin de bir takım zararları var ve eğer gerektiğinden fazla yerseniz sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Örneğin miğdeniz yanar, miğdenizde asitlenme artar ya da ülser olabilirsiniz. Antakya biberi çok faydalı bir sebze olmakla beraber aynı zamanda zayıflatıcı bir besindir.Antakya Samandağ biberi, vücuttaki ısıyı artırır. Vücut ısısı arttığı için vücut daha kolay ve hızlı yağ yakar. Böylece zayıflama süreci de hız kazanır. Zayıflama konusunda kesin ve net adımlar attıysanız, spor yapıyor ve ayrıca sağlıklı bir beslenme planı uyguluyorsanız, antakya samandağı biberi zayıflamanızı hızlandırabilir.

Ama dikkat !

Samandağ Biberi Kilo Vermeyi Hızlandırıyor ama…

Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar, Samandağ biberi konusunda bizleri uyarıyor. Samandağ biberinin yararı kadar zararları da dokunabilir!

Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar Antakya biberi konusunda Hürriyet Ailem’e şu açıklamaları yaptı :

Samandağ biberini bazı bireylerin kullanması vücutta sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Özellikle hipertansiyon sıkıntısı olan, midede gastrit, ülser ve reflü rahatsızlıkları olan bireylerin samandağ biberini tüketmemesi gerekir.

Samandağ biberini kullanırken bir yandan düzenli beslenme programı uygulamazsanız, sağlığınızda ciddi problemler meydana gelebilir. Tüketilecek her besin için miktar ve sıklık ön planda tutulmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*