Salata Zayıflatmıyor

salataSalata yiyerek kilo vermek efsanesi çok gerilerde kaldı. Salata yemek zayıflatmıyor. Bilinenin aksine, günü sadece salata yiyerek geçiren ve kısa vadede zayıflayan kişiler, salata diyetini bıraktığında, verdiği kilodan çok daha fazlasını geri alıyor. Salata diyeti doyurucu olmadığı gibi besleyici bir diyet değil. Uzmanlar sadece salata ile diyet yapılamayacağını ifade ediyor. Salata ana yemek değil, yemek yanında yenen yardımcı bir besin kaynağı olarak ifade ediliyor.

Salata diyeti ya da günü sadece bol bol salata yiyerek geçiştiren kişilerde ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir.

Salata karın doyurmuyor

Salatayla beraber mutlaka bir parça proteinli yiyecek (et, tavuk, balık, yoğurt, peynir) yemeniz gerekiyor. Salatalarınıza yağı kendiniz ekleyin. Mayonez ve hazır sosa hayır deyin.

Benim beslenme uzmanı olarak önerim, bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı ya da aynı büyüklükte iri dövülmüş ceviz ve keten tohumu kullanabilirsiniz.

Yemeklerinizi asla kızartmayın

Kızartmalardan uzak kalın. Kızartma yerine buğulama, suda uzun süre kaynatma, fırında ya da haşlama yöntemlerini kullanın. Hiçbir yiyeceği una veya galeta ununa bulamayın, daha çok yağ kazanırsınız. Hazır soslara hiçbir zaman itibar etmeyin.

Hazır kek, poğaça, börek yemeyin. Canınız çok çekerse evinizde kendiniz yapın ve küçük bir parça ile yetinin. Tatlı ihtiyacınızı kendi hazırladığınız meyveli yoğurtla giderin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*