Sağlıklı Beslenmek Zorundayız

SAĞLIKSağlık bir hayat ve fit bir vücut için sağlıklı beslenmek zorundayız. Yediklerimizin aynasıdır vücudumuz, bunu unutmayın. Dış görünüşümüzden nasıl beslendiğimiz anlaşılabilir. Göbek ve kalçalarımız bizi ele verir mesela. Göbekli insanlar ne kadar sağlıklı olursa olsun, dışarıdan bakıldığında hantal ve sağlıksız bir imaj çizmektedir. Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından yediklerimizin miktarına ve özelliklerine dikkat etmeliyiz.

Sağlığımız için nasıl ki yememiz gereken tüketmemiz gereken yiyecekler varsa aynı şekilde de tüketmemiz gerekenleri ya da tüketirsek de neyi nasıl tüketiriz ne kadar tüketmek zararlıdır bilmemiz gerekir. Bu besinleri öğrenelim ve bilmediklerimiz konusunda bilgilenelim. Güzel bilgileri paylaşmak gerek…

– Yağda kızartılmış yiyecekleri yememeliyiz. Kalp hastalıklarının ve damar hastalıklarını çıkış sebeplerindendir. Yağ zaten aşırı kullanımı ile başınıza büyük dertler açabilecek potansiyel de olan bir tüketim maddesidir.

Aşırı olarak kullanıldığında her türlüsü zararlıdır. Ne kızartılmış yemekler ne aynı şekilde de ve önemde de kavruluş yiyecekler tüketilmemelidir. Kavrulmuş yiyecekler de yağdakiler gibidir. Yağ da bir şeyler kavrulur sonuçta bu yüzden ayrıca ve önemle durulması gereken noktalardan birine değinmiş olduk.

– Beyaz ekmek beyaz un beyaz pirinç olsun kilo yapıcı şeylerdir. Ve kilo da bazı hastalıkların oluşumları için çıkan yol demektir.

– Hamur işi olan ürünlerinde tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Tüketirken aşırıya kaçmama hatta bazı gruplar için kilo olarak sorunları olanlar hamur işi yediklerinde midelerine dokunanlar olsun hiç tüketmemelidirler. Hamur işleri örnekler; poğaçalar, börekler, kekler, kurabiyeler.

– İçeriğinde katkı maddesi bulunan ürünleri tüketmemeliyiz. Sosis, sucuk, salam gibi örnek vermek gerekirse.

– Çok şekerli içecekler tüketilmemelidir.

– Alkol alınmamalıdır.

– Tuz ve tuzluları hayatınızdan elinizden geldiğince çıkartmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*