diyet_tartiMerhaba. Rejim sitesi açmaktaki nedenim zayıflamaktı. Bundan 4 sene önce aşırı kilolu biri olarak zayıfla hakkında geniş bir bilgi birikimine saiptim. Bunca şey bilmeme rağmen rejim yapmıyor dolayısı ile de zayıflayamıyordum. Kendi rejim yapmayan biri nasıl olur da rejim hakkında ahkam kesebilir diye de düşünmüyor değildim. Zaten kilolarımla hiç memnun değilken bir de tembel biri olup çıkmıştım. Tam 123 kilo oldum. Evet 2012 1 ocakta tartıya çıktım ve tartıda tam olarak 123 kiloyu gördüm.


Obezdim. Bunu biliyorum. Ben tam bir obezdim. Bundan gurur duyuyor gibi bastırarak söyledim değil mi. Ne yazık ki çok mutsuzdum. Her kilolu insanın hissettiği o mutsuzluk…Kiloları ile barışık kelimesi o kadar saçma ki. Bunu ancak ben bilirim. Ve benim gibi şişman olanlar.

Rejim siteleri sık sık bu kilolarıyla barışık olma konusuna değiniyor. Ve maalesef kilolu ama mutlu olanlar bu şekilde adlandırıyor. Kilolu ama mutlu..Ne yapalım yani hayata mı küselim, ölelim mi, her gün ağlayalım mı, hep siyah mı giyelim, hiç gülmeyelim mi? Sizi mutlu etmek için biz mi mutsuz olalım? Neden şişmanlara böyle sıfatlar yükleniyor. Bundan nefret ediyorum..

Rejim sitesi açma fikri önce bildiklerimi yazmak için cazip geldi. Ama sonra 123 kilo olduğumu görünce ciddi ciddi rejime girmeye karar verdim. Bu kararımı kimselere söylemedim. Kendime sakladım. Ve gizliden gizliye rejimleri araştırmaya başladım. Dukan rejiminde karar kıldım. 1 ocak 2012’de dukan rejimi yapmaya karar verdim. Tam olarak 123 kiloydum. Acelem yoktu. Yavaş yavaş zayıflarım diye umuyordum..

İşte bu zamanlar rejim sitesi açtım. Ve rejimler hakkında ne biliyorsam karalamaya başladım. Özellikle de kendi uyguladığım dukan rejimi hakkında pek çok yazı yazdım. Zaman ilerledikçe ve benim rejimin uygulama süresi uzadıkça hem bildiklerim çoğaldı hem de rejim siteme yazdıklarım çoğaldı.

Bu yazıyı 23.08.2013 19:43 itibarıyla yazıyorum. Rejime başlayalı epeyce olmuş ama ben çok fazla yol kaydetmiş görünmüyorum. 80 kiloyum. 123-80= 43

43 kilo vermişim. Oysa en azından 50 kilo vermem lazımdı. 80 kiloyum ve hedefim ortalama 73-75 kiloya düşmekti. İnşallah düşeceğim. Allah ömür ve izin verirse. İnsan isterse ve çaba gösterirse yapamayacağı şey yok bence. Yeter ki önce Allah’tan dileyelim sonra da çaba gösterelim.

Demem o ki rejim sitesi açtım ve rejim yaptım. Henüz hedefe ulaşamasam da 43 kilo verdim. Benim gibi aşırı kilosu olup da hala rejime başlamamış olanlara tavsiyem; kesinlikle zayıflayın. İnanın olmaz diye bir şey yok. 123 kilo olmak zordu. 80 kiloya indim. Bu güzel bir şey ama bence 70 kilo olmak daha da güzeldir. Ben hala devam ediyorum. Siz de başlayın ve sürdürün. Zor oluyor. Zaman alıyor. Bazen yoruyor ama oluyor. Oluyor işte…

Rejim sitesi aslında motive etti beni. Siz de yaptıklarınızı yazın paylaşın. Ve başarın..

Sevgiler..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*