rejim nasıl yapılırRejime girmek isteyenler için güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum. Kilo vermesi gereken ama nasıl rejim yapacağını bilmeyenler için bir yazı yazmak istedim. Rejim yapmak sıkı bir irade ve kendine güven gerektirir. İradesine hakim olamayan, gerçekten zayıflamak istemeyen ve bunu başaracağına inanmayanların girdiği rejim çok kısa sürer. Haftanın ilk günü başlayan bu kısa süreli rejimler muhtemelen 3-5 gün sürer ve kişi sıkılarak rejimi bırakır.


Oysa zayıflamak bir sabır işidir. Kısa sürede bütün kiloları verip incecik fidan gibi olmayı istemek hayalden öteye geçemez. Uzun yıllar içinde biriktirilen kilolar kısa bir zaman içinde verilemez. Rejim yapmak isteyenlerin bunun farkına varması gerekiyor. İmkansız diye bir şey yoktur. Yeter ki kişi zayıflamak istesin. İradesine hakim olamayan insanlar da isterlerse zamanla iradelerini kullanmayı öğreneceklerdir.

Rejim nasıl yapılır?

Önce diyetisyene giderek bütün sağlık tetkiklerinizi yaptırmalısınız. Diyetisyen bütün testleri yaptırtan ve analiz ettikten sonra boy ve kilonuzu baz alarak olmanız gereken kiloyu tesbit eder. Tespit edilen, yani hedeflenen kilo, sizin ideal kilonuzdur. Örneğin ortalama boyda bir kadınsanız muhtemelen 60-70 kg arası bir rakam çıkacaktır. Boyunuz çok kısa ise 50-55 kilo olmanız hedeflenebilir. Bu oran sizin yaşınız ve boyunuz ile ilgilidir.

Sonra diyetisyen sizin için uygun olan rejim listesini ve rejim planını çıkarır. Neleri sevdiğinizi, günde kaç kalori harcadığınızı ve size kaç kalori gerektiğini hesaplayarak uygun bir beslenme planı oluşturur. Elde edilen bilgilerle belirlenen bu rejim listesi sizi, uyguladığınız taktirde kesinlikle hedeflediğiniz kiloya düşürecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*