Ramazan çoğu kadının beklediği zamanlardan bir tanesidir. Bu süreç içersinde düzenli olarak kendilerine bir kilo verme planları kurabilirler. Midelerini ve kendi bedensel olarak mekanizmalarını metabolizmalarını buna göre kurmaya çalışırlar. Kendilerine daha da fazla güven gelir. Çünkü Allah’a hem dua ederek hem oruç tutarak yapmaya çalışırlar bunu.


İnançları yüksek olur kendilerine her her zamankinden daha çok güvenirler. Hiç olmayan zayıflama düşünceleri ve hayalleri bu dönemlerde kurulmaya başlar. Daha da net bir plan yaparlar. İlk zamanlarda evet zorlanırlar. Her insan gibi zorlanabilirler. Kendilerine bu derecede bir zorlanma süreçleri için de plan yapmaları gerekir. Son zamanları oyalanmalar için bir şeyler bulmak.

Hanımların oylanabilecekleri maddeler:

*

Hanımlar genelde masayı hazırlayan taraftırlar. Evde yemekleri pişiren ve evren yemek konusunda direk olarak ilgili kişilerdir. Onların görevi olarak görülür bu. Türk kadınları güzel yemek yapar Türk mutfağı çok lezzetlidir. Yemekler yapılır. Ve yemek hazırlama süresi elinizden geldiğince uzatabilirsiniz. Kendinize zaman olarak sınırlar koymamalısınız. Öğlen yapıp öğleden sonrasına biter canım demeyin. Öğleden sonra başlayın yemeklerinize. Zaman olarak kısıtlamalar koymamalısınız. Rahat olup zamana elinizden geldiğince yaymalısınız.
*

Masa düzenine özen gösterin. Masalarınızla tekrar olarak ilgilenin. Masaların eksiğini tespit etmeye çalışın. Yemek tabaklarınızı yemeklerinizi ve çatal kaşık dizaynlarınızı yapın.
*

Sofranıza içeceklerinizi yerleştirin. İçeceklerinizi son dakikalarda koyarak da zaman harcayabilirisiniz.
*

Yemeklerinize son zamanlarda meze hazırlayarak da zamanlarınızı harcayabilir kendinize bir meşgale bir oyalanma süreci yaratabilirsiniz.
*

Evinize eğer iftar yemeği için gelen misafirler varsa onlarla sohbet edebilir onlarla konuşabilirsiniz. Daha da detaylı konuşmadığınız şeyleri konuşabilirsiniz.

İlk günler zor günlerdir. O günleri değerlendirmek için ve kendiniz alıştırmak için daha aklınıza ne gelen varsa yapmalısınız. Alışma dönemlerinizi iyi geçirmelisiniz. Bir aylık süreci iyi değerlendirmelisiniz. Kendinize inanmalı kendinize güvenmelisiniz. Daha da ileriye gitmek için alışma dönemlerinizi elinizden geldiğince kısa tutmaya hemen alışmaya ve hemen alışmak için de bir şey yapmaya başlamalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*