Protein diyeti yapanlar için birkaç diyet tavsiyesi vermek istedim. Eğer protein diyeti yapıyorsanız bilmenizde fayda var sevgili hanımlar. Tükettiğiniz her tür protein kesinlikle yağsız olmalı. Yağsız kırmızı et, yağsız tavuk ve hindi eti, yağsız süt ve süt ürünleri..Bütün bu gıdalar sizi zayıflatacak!


Yapılan araştırmalar göstermiş ki protein diyeti yapan denekler, diğer diyetlere göre daha kolay ve hızlı incelmiş. Protein diyeti, deneye katılan deneklerin bel ve göbek çevrelerini daha kısa sürece inceltmiş. Ki pek çok uzman özellikle süt, peynir ve yoğurdun göbek erittiğini ifade ediyor.

Protein diyetinde, balık, kırmızı et, beyaz et, her çeşit süt ürünü tüketebilirsiniz. Yumurta da protein diyetinin temel besinlerindendir. Salam, sosis ve sucuk yasaktır. Zaten salam ve sosis kesinlikle sağlıksız olduğu için normal beslenme düzeninizde de tüketmemenizde fayda var.

Protein diyetinde su içmek oldukça önemlidir sevgili hanımlar. Eğer protein diyeti yapıyorsanız yaktığınız yağları vücudunuzdan atmak için mutlaka her gün en az 2 litre su içmelisiniz.

Maydanoz, ıspanak, dereotu, tere, roka, brokoli, beyaz lahana, patlıcan, domates, marul ve salatalık başlıca tüketebileceğiniz sebzelerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*