Protein diyetinde neler yenir?

somon balığıKas yapma ve yağ yakma amaçlı yapılan protein diyetlerinde et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, deniz mahsulleri, beyaz et ve yumurta tüketiliyor. Dukan diyeti, atkins diyeti, protein diyeti tamamen bu tip besinlere dayalıdır. Yalnız ülkemizde protein ürünleri son derece pahalı olduğu için, maalesef protein diyetleri lükse kaçıyor. Lüks tüketim ürünleri diyebileceğimiz kırmızı et, yumurta ve beyaz et her gün tüketilmeli. Haliyle bütçeniz de protein diyetine uygun olmalı. Hatrı sayılır bir bütçe ayırmalısınız.

göbek eriten yiyecek grubuIstakoz, yengeç, karides – hepsi makarna, pirinç, salatalara eklenebilir veya kendi başlarına yemek olarak hazırlanabilir. Bu ürünler, testosteron düzeylerini yükselten kimyasal maddeler içerir. Bununla birlikte, bu kimyasallar oldukça yoğunlaşmıştır, bu nedenle aşırıya kaçmamak ve bunları sadece düzensiz olarak tüketmek tavsiye edilir.

Yumurta, D vitamini bakımından zengindir ve bu da kandaki normal testosteron seviyesini sürdürmeye yardımcı olur. Günde bir yumurta, diyetinize dahil edilecek optimum miktardır. Yumurta sarısında bulunan büyük miktarda kolesterol varsa, bundan daha fazlasını yemeniz önerilmez.

brokoli zayıflatır mıKarnabahar, brokoli, aynı anda testosteron düzeylerini (erkek hormonu) arttırırken vücudundaki östrojen düzeylerini de (kadın hormonu) azaltabilir. Kızarmış olmanın yanı sıra haşlanmış da olabilir, ancak hangisini tercih ederseniz seçin, günlük diyetinize en azından az miktarda ilave ettiğinizden emin olun.

Sarımsak, stresin azalmasına yardımcı olan ve dolayısıyla kasların gelişmesine yardımcı olan bir kimyasal madde içerir. Sarımsak, baharat ekleyeceğiniz şekilde “canlandırmak” için hemen hemen her çanağa eklenebilir.

Her çeşit baklagil hem protein hem de vitamin açısından zengindir. Çorbanın bir parçası olarak, salatada, kızartılmış olarak ve bağımsız bir yemek olarak yenilebilirler. Testosteron düzeylerini korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kalbin sağlıklı kalmasına yardımcı olurlar.

sütSüt kasların büyümesine yardımcı olan vitaminlerle doludur. Kemikleri kuvvetlendiren kalsiyum ve testosteron düzeylerini artıran D vitamini içerir. Düşük miktarda yağ içeren ve maksimum miktarda D vitamini içeren süt içmek daha iyidir (karton / şişe üzerindeki yüzde oranına bakınız).

Ton balığı aynı zamanda D vitamini bakımından zengindir. Aynı zamanda birkaç kalori içerir ve kalp için harika. Pişmiş olabilir ya da doğrudan kutudan çıkarılabilir. Bununla birlikte, düzenli olarak yemeniz önerilmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*