Ödem Şişliği Kilo Yapar Mı, Ödem Nasıl Geçer?

maydanoz suyu zayıflatır mıÖdem nasıl atılır? Vücuttaki şişlik, şişkinlik, ellerde, ayaklarda ve karında oluşan ödem şişliği nasıl geçer, ödem söktürücüler nedir, ödem nasıl sökülür? Bilinen en sağlıklı, faydalı ve etkili ödem söktürücü maydanozdur. Maydanoz vücudu rahatlatır. Ödemi atar ve incelme konusunda da etkilidir. Maydanoz yiyerek ve bu ödem diyeti boyunca asla tuz ve tuzlu yiyecekler de tüketmeyerek siz de fazla sudan kurtulabilirsiniz.

Hangi besinler ödem söktürür?

Lifli gıdalar, özellikle karın çevresinde şişkinlik olan hastaların, ödem gibi algıladıkları şikayeti geriletir. Yani lifli gıdalar, bağırsak hareketlerini artırır ve vücuttaki şişkinliğin atılmasını sağlar. Ödem ise farklı bir şikayettir.

Ödemi atmak için rafine olmayan, yani işlenmemiş gıdaları belli bir ritimde vücuda almak gerekir. Yeşili fazla olan gıdalar, taze meyveler, meyve suları vücudunuzdan ödemi atmak için kullanacağınız ilk gıdalardır.

Maydanoz ödem söktürür mü?

Mısır püskülü, kiraz sapı gibi birçok öneriden son zamanlarda sıklıkla söz ediliyor. Fakat bunların vücuda alınma oranları son derece önemlidir. Bunlar arasında tıbbi dayanağı olan ve gerçekten vücudunuzdan sıvı fazlalığını atan tek gıda, maydanozdur. Sabahları yiyeceğiniz yarım kase kadar taze maydanoz (maydanoz suyu değil) vücudunuzdaki ödemi azaltmaya yarayacaktır.

Ödem söktürücüler zayıflatır mı?

Ödem söktürücülerin zayıflattığına dair inanış tamamen yanlıştır. Saunaya girdiğinizde de 300-400cc kadar sıvı kaybedebilirsiniz, ama içtiğiniz üç bardak suyla tekrar geri alırsınız. Ödem söktürücülerin de uzun dönemde sizi incelttiğine inanmak son derece yanlıştır. Bu konuda bilinenin aksine, asıl zayıflama, yağ doku kaybı ile gerçekleşir. Yağ doku kaybı ile birlikte elbette vücuttaki fazla sıvı da atılacaktır.

Özellikle kadınlar arasında ödem söktürücüler ile daha zayıf görünmeye ilgi vardır. Ancak, bu son derece yanlıştır. Çünkü vücudunuzdaki sıvıyı atarken, eğer bunu dikkatsizce yaparsanız, faydalı iyon ve gerekli malzemeleri de atarsınız. Bu, sağlığınızla oynamak demektir. Vücudunuzdaki sıvıyı düzenli bir şekilde yağ ile birlikte atarsanız, iyi sonuç alırsınız.

Ödem selülit yapar mı?

Selülitiniz varsa, hem su dolaşımınız, hem de yağ dokunuz bozulmuş demektir. Dolayısıyla selülitin tedavisinde ilk aşamada yapılması gereken, ödemin giderilmesidir. Selüliti normal yağ doku olarak algılamamak gerekir.

Selülit, hem o bölgedeki sıvı dolaşımının hem de yağ dokunun bozulduğu, kronik ve çözümü çok kolay olmayan, çoğu insanın şikayet ettiği konuların başında gelir.

Ödem azaltmak için yapılması gerekenler

Bol su içmek
Oda sıcaklığında veya daha sıcak bitki çayı içmek
İşlenmemiş gıdalardan yemek (yeşil sebzeler, taze meyveler, meyve suları gibi)
Sabahları yarım kase taze maydanoz (maydanoz suyu değil) yemek
Tuzsuz yemek (1 gr tuz 200 ml su tutuyor)
Hazır soslar, yapay tatlandırıcılar, alkollü içecekler, bol kafeinli içecekleri azaltmak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*