ödem atmakÖdem atmak kadınlar için büyük önem arz ediyor. Ödem vücutta biriken gereksiz sudur. Bu su bizi olduğumuzdan kilolu gösterir. Her ay düzenli bir biçimde ödem atmalı ve bu fazlalıklardan kurtulmalıyız. Böylece birkaç bedene kadar incelebiliriz. İncelme açısından olduğu kadar sağlık açısından da faydalı olan ödem atma işlemi, doğal yollarla kolayca yapılabiliyor. Ödem atmanın en kolay yolu bitkilerden faydalanmak.


Ödem deyince akla ilk gelen bitkidir maydanoz. Maydanoz harika bir ödem attırıcıdır. Her sabah içeceğiniz 1 çay bardağı maydanoz+limon kürü sayesinde 1 ayda 4 kilo zayıflayabilir ve 1 beden incelebilirsiniz. Her sabah şunu yapın:

Yarım demey maydanozu, yarım limon suyu ile beraber rondoya koyun ve yarım çay bardağı su ilave edip çekin. Bu püreyi için. Her sabah taze olarak yapmalısınız ve limon suyu da taze sıkılmış limon suyu olmalıdır.

Hangi bitkiler zayıflatıyor ?

Örneğin at kuyruğu bitkisi güçlü bir idrar sökücü yani ödem attırıcı. Egzersiz ve diyetle kullanıldığında yağ dokularının vücuttan atılmasını sağlayıcı özelliği bulunuyor.Yine maydanoz da aynı etkilere sahip.Her yemekte ve salatada maydonoz kullanmak, demleyerek çayını içmek ve sağlarıyla beraber çiğ olarak tüketmek son derece sağlıklı. Zayıflamak istiyorsanız maydanozdan muhakkak faydalanmalısınız.

Diyetinizde olmazsa olmaz bir diğer bitki de adaçayı.Gerek çay olarak demleyerek tüketebiliyorsunuz gerekse yemeklerinize tatlandırıcı olarak da ekleyebiliyorsunuz.Bununla beraber fesleğen de suyu atmaya yardımcı oluyor. Hatta eter yağların moral yükseltici etkisi var.

Kekik,civanperçemi,biberiye,tere otu,sinameki,nanebalık otu ve brokoli de diyet sırasında destekleyici olarak kullanılmalıdır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*