diyet_tartiAkıl uyuduğunda duygular patron olur. Duygular patron olduğunda işler karışır. Hatalar her zaman duyguların klavuzluğundayken yapılmıştır! Bkz. kadınlar. Bkz. aşk. ve Bakınız şişmanlık…Biz kadınlar duygusal hareket ettiğimiz için kilo alıyoruz. Dertleniyoruz kendimizi yemeye vuruyoruz. Mutlu oluyoruz bu mutluluğumuzu yemek yiyerek kutluyoruz.


Altın günü yapıyoruz yemek yiyoruz. Doğum günü yapıyoruz yemek yiyoruz. Canımız sıkılıyor arkadaşları davet ediyoruz gene yiyoruz. Peki neden şaşırıyoruz kilo aldığımızda?

Her sorun ya da mutlulukta yemek yemeyi bir kenara bırakarak kendimize farklı uğraşlar edinmek zorundayız. Çünkü toplulukta yerken ya da tek başımıza yerken uygun ölçüyü tutturamıyoruz. Ki eğer uygun ölçüyü biliyorsak zaten kilo sorunu yaşamayacağız..

Yemek yerine edineceğimiz en güzel alışkanlık; yürüyüş yapmaktır. Her gün canımız sıkıldığında yürüyüşlere çıkalım. Acıktığımızda hamur işleri yerine sebze ve kuru meyveye yönelelim. Gün içinde sık sık su içmeyi de alışkanlık haline getirelim. Siyah çay yerine yeşil çay ya da beyaz çay içelim. Kesinlikle kilo almak şöyle dursun kilo verdiğimizi göreceğiz. Bütün bunlar bir hayat şeklidir ve zamanla bu alışkanlık insana yerleşir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*