kilolu insan nasil zayiflarGerçekten çok mücadele ettim kendimle. Zayıflama süreci boyunca inanılmaz sıkıntı çektim. Tek düşmanım nefsimdi. Nefsimi köreltmek ve canımın istediği yiyecekleri yememek için insan üstü gayret gösterdim. Ki şöyle de bir durum var. Yemeyi çok seviyorum. Abur cubur delisiyim. Cipsler, unlu mamüller, pastalar, çörekler..Bunları kim sevmez ki..Ben de çok seviyorum ve yerken belli bir ölçü de tanımıyorum. Çok yiyorum. Aşırı yani..


Şöyle örnekleyeyim. Normal insan klasik boy 2, bilemedin 3 poğaça ile doyar. Ama ben 5 hatta 6 poğaça yerim ama bana mısın demem. O derece. Kola alışkanlığım yok. Yarım bardak kolayı ancak bitirebilenlerdenim. O nedenle asitli ve hazır içecekler açısından sorun yaşamadım.

Aslında zayıflamayı güzel giyinmek için istiyordum. Sağdan soldan gelen sözler ya da insanların beni dış görünüşümle değerlendirmesi hiç umrumda değildi. Kişilik olarak böyleyim. Hiçbir zaman diğerlerini önemsemedim. Hala da benim için ben önemliyim. Başkası bana çok güzelsin dese hiç etkilenmeyen biriyim. Yani onure olmak ya da kendimle gurur duymak gibi huylarım yoktur.

Her neyse, ilk etapta nasıl daha güzel giyinebilirim dedim. Bunun için 52 beden kıyafetlerden kurtulup en azından 46 beden falan olmam gerekiyordu. Mağazalara girdiğimizde şık bir kombin yapmak istiyorsak zar zor 46 beden buluyoruz. Büyük beden kıyafetler genellikle anne model oluyor maalesef. Ya da oramız buramız kıyafetten taştığı için, şık olsa da bizde hoş durmuyor.

İlk hedefim 46 bedendi…

Devamı diğer yazılarımda..

Sevgiler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*