Nasıl 40 Kilo Verdim?

zayiflatirmi (30)40 kilo vermiş bir kadın olarak sizlerle zayıflama hikayemi paylaşmak istedim. Benim gibi süper obez bir insansanız eminim siz de zayıflamak için debelenip duruyorsunuz. 40 kilo verene kadar öyle çok diyet denedim ki anlatamam. Pek çok diyet yaptım bozdum. Kilolar verdim, kilolar aldım. Psikolojik olarak çöktüm çöktüm toplandım. Ama sonunda zayıfladım. Artık hayatta tek amacım kilomu korumak. Şimdi size reklam yaptığımı sanmayın. Asla bir diyet ürünü tavsiye etmeyeceğim. Benim ticaretle işim yok. Yaptığım tek şey beslenmeme dikkat etmekti.

Nasıl 40 kilo zayıflanır?

40 kilo vermeye 123 kilo olduğum gün karar verdim.

Zayıflamaya karar verme aşamasına kadar deliler gibi yiyordum. İştahım o kadar açıktı ki. Ye ye doymayan bir insandım. Gün içinde deli gibi yiyince 123 kilo bir insan olmak pek de zor olmasa gerek. Obezlik sınırını aşıp süper obez oldum. O gün kilo vermem lazım yoksa insan içine çıkamayacağım diye düşünüp üzüldüm. Amacım sağlık değildi. Tek amacım insan içine çıkabilmekti. Çünkü üzerimde acaip derecede toplum baskısı vardı. İnsanlar bana öcüymüşüm gibi tiksinerek bakıyordu.

40 kilo zayıflamak için hayatımdan ekmeği, beyaz çay şekerini, hazır abur cuburları ve tabi ki hazır içecekleri tamamen çıkardım. Evet zayıflamanın tek yolu bu. Harikalar diyarında yaşamadığımız için bunları yiyerek zayıflamamız imkansız. Önce bunu kafamıza sokmamız lazım. Her şeyi yer gene de zayıflarım diye düşünenleri şöyle dışarı alalım. Çünkü yok öyle bir dünya.

Her gün 3 lt su içtim. Bol bol su yani. Bunu hiç ihmal etmedim. Susuz kalmadım. Su içerek mutlu olmaya başladım. Artık susuz bir hayat benim için asla mümkün değil. 3 litre su içmeden gün geçirmiyorum.

Yeşil çay içtim. Gün içinde 2 ya da 3 kez yeşil çay içiyorum. İştahım açıldığında mesela, hemen yeşil çay içiyorum hop iştahım kesiliyor. Yetmezse ılık süte tarçın katıp içiyorum. Ya da yaz mevsiminde naneli ayran içiyorum. Bunlar güzel alternatifler. İşe yarıyor. Maydanoz suyu içmek de ödem söküyor.

30 dakika yürüyorum. Her gün, eğer her gün olmazsa haftada 3 gün mutlaka en az 30 dakika hızlı hızlı yürüyorum. Sanki bir yere yetişircesine. Sanki bankanın kapanmasına yarım saat kalmışcasına. O kadar hızlı. Çok faydalı. Mutlaka deneyin.

Ekmek yok, şeker yok, abur cubur yok, pasta börek yok, çikolata bazen var, kola yok, çay var, kahve var, kremalı kahveler yok, dondurma bazen var, meyve ara sıra var ama az az..

İşte böyle böyle sağlıklı yemekler yiyerek tam 40 kilo verdim. 2 sene sürdü. Yavaş yavaş ama sağlıklı.

Mutlaka başlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*