mısır püskülü zayıflatır mıMısır püskülünü genellikle kiraz sapı ile karıştırırız. Böylece ödem atıcı etkisini artırmış oluruz. Eğer her gün, her ana öğün sonrasında düzenli olarak mısır püsküllü bir bitki çayı içersek, ödem tutma sorunumuz ortadan kalkar. Hiç ödem tutmadığımız için şişkinlik ve gereksiz ağırlık sorunumuz da oluşmaz. Mısır püskülünü mate çayıyla birlikte içmek ayrıca çok etkilidir. Her yemek sonrası mate çayıyla demlenerek içilebilir.


Mısır püskülünün faydaları neler, mısır püskülü çayı zayıflatır mı, mısır püskülü nasıl demlenir ve nasıl içilir, diyet yaparken mısır püskülü çayı içmek işe yarar mı, mısır püskülü nedir, nereden alınır ve nasıl içilir? Mısır püskülü aktardan alınır. Rutubetli ve kokulu olmamasına dikkat edilir. Rutubetli mısır püskülü aflatoksin etkisi gösterebileceğinden dolayı tehlikelidir.

Mısır püskülü çayı nasıl yapılır : 2 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünün 1 su kupa kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek faydalıdır. Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan kiraz sapı ile birlikte de kullanılmaktadır.

Mısır püskülü çayı ne işe yarar : İdrar yollarını temizler ve idrar söktürür. Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur. Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır. Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir. Ödemleri giderir. İdrar yollarındaki ve mesanedeki taşları düşürür. Sinirleri yatıştırır.

Mısır püskülü çayı zayıflatırmı : Mısır püskülü çayı içerek kilo verilir mi, mısır püskülünün zayıflamaya etkisi var mı? Mısır püskülü tek başına değil genellikle pek çok faydalı bitki ile karıştırılarak içilir. İçine yeşil çay, kiraz sapı, mate ve funda eklendiğinde mısır püskülünün iyi bir zayıflama çayı etkisi vardır.

Mısır püskülü çayı ve sağlık için faydaları : Mısır püskülünden son derece güvenilir, herhangi bir yan etki riski bulunmayan zararsız bir idrar artırıcı olarak özellikle çeşitli etkenlere bağlı böbrek ve idrar yolları sorunlarında yararlanılır.

Güvenilir olması nedeniyle çocuklarda böbrek ve idrar yolu sorunlarında tercih edilir.
Tek başına veya diğer bitkisel ürünler ile birlikte sistit, üretrit, prostatit gibi idrar yolu yangılarında, idrar yolu tahrişlerinde, böbrek ve idrar yolunda taş/kum gibi oluşumların düşürülmesinde de kullanılması tavsiye edilir.

Yan etki riski bulunmaması nedeniyle detoks ve zayıflama rejimlerinde vücuttaki ödemin uzaklaştırılması amacıyla yararlanılır.

Bu kadar güvenilir bir ürün olmasına rağmen vücutta sodyum ve potasyum dengesini olumsuz etkileyebilir, dolayısıyla kalp hastalarının mutlaka uzman denetiminde kullanması gerekir.

Kiraz sapı ise hem kiraz hem de vişne meyvelerinin kurutulmuş sapından oluşuyor.

Bileşimi polifenolik maddeler ve potasyum tuzları bakımından zengin olan kiraz sapı detoks ve zayıflama rejimlerinde vücuttaki ödemin atılması amacıyla potasyum dengesini koruyabilen bir idrar artırıcı olarak değerlidir.

Mısır püskülü çayı zayıflama : Tek başına değil, kiraz sapı ve yeşil çay ile demlediğinde daha etkili olacaktır. Biraz da mate çayı ekleyiniz. Böylece tesirini artırınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*