Mısır Püskülü Çayı Zayıflatır Mı?

Mısır Püskülü Çayı ZayıflatırmıMısır püskülünü genellikle kiraz sapı ile anarız. Kurutulmuş mısır püskülü ve aynı şekilde kurumuş kiraz sapı ile karıştırılır ve normalde dikkate bile almayarak çöp olarak adlandıracağımız bu iki kuru bitki demlenerek harika bir diyet çayı haline dönüşür. En etkili ve fatdalı zayıflama çaylarından olan mısır püskülü çayı idrar söktürücü, ödem attırıcıdır.

Kiraz Sapı ve Mısır Püskülü Çayı

İkisinden birer tutam alıp iki bardak suda haşlayıp, 1 -2 dakika demlenmesini bekleyip, tüketin.
Selülit Düşmanı Çay 1 litre suyu kaynatın.

İçine 1,5 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tutam mısır püskülü, 1 tutam kiraz sapı, 5 dal taz nane, yarım limon suyu ekleyin ve ateşin altını kapatın.

5-6 dakika demlendikten sonra malzemeleri çıkarın.

Ilınınca içine biraz bal ekleyin.

Mısır Püskülünün Faydaları ve Tıbbi Etkileri

İdrar yollarını temizler ve idrar söktürür.

Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur. Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır.

Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir. Ödemleri giderir. İdrar yollarındaki ve mesanedeki taşları düşürür. Sinirleri yatıştırır.

Mısır Püskülü Nasıl Kullanılır?

1 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünün 1 su bardağı kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra süzülmesiyle hazırlanan mısır püskülü çayı dahilen ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek suretiyle kullanılabilir.

Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan kiraz sapı ile birlikte de kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*